fbpx
11.8 C
Skopje

Марсело: Не сакам да лажам, беше рака и требаше да има пенал

АКТУЕЛНО

Еден од најдобрите фудбалери на Реал Мадрид Марсело призна дека играл со рака по центар-шутот на Кимич, што јасно се виде и на снимката.

“Нема да лажам. Играв со рака и мислам дека тоа требаше да биде пенал за Баерн. Да кажам било што друго, би излажал. Но, тоа е фудбалот“, призна Марсело и додаде:

“Инаку, не сакам да зборувам за судиите. Некогаш судат во твоја корист, некогаш против тебе, но што и да се случи мораш да играш понатаму, да ја продолжиш борбата“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -