-1 C
Skopje

Матиќ им покажа на сите што му напиша Мурињо

АКТУЕЛНО

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

Матиќ им покажа на сите што пишува на фамозното ливче

Има смисла за хумор

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Немања Матиќ за време на вчерашниот натпревар против својот бивш клуб Челси од Жозе Мурињо доби ливче со порака која најпрвин го заинтересира Вилијан, а потоа и комплетната спортска јавност.

И додека Бразилецот како некое мало момче трчаше покрај Матиќ за да прочита што пишува, социјалните мрежи го преплавија интернетот со фотомонтажи во кои навивачите го нагаѓаа нејзиниот текст.

Така можеа да се видат фотографии на кој е нацртан автобус, пораки од типот: Чувај го Chris Smalling и слично, по што се огласи и самиот Матиќ.

Тој се фотографираше со ливче на кое пишува “Доби три дена слободни“, што секако го напишал самиот тој.

Фотографијата на Матиќ објавена на Инстаграм собра многу лајкови и коментари, а сјајниот играч на Јунајтед покажа дека има исклучителен смисол за хумор.

Nemanja

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Богојески за бугарската министерка за надворешни: Жалам што госпоѓата Захариева се наоѓа во состојба на тешко психичко пореметување

Премиерот на Македонија, Зоран Заев во денешна изјава за медиумите говореше за можна средба со премиерот на Бугарија, Бојко Борисов и проблемите кои се...

Д-р Сашко Николов: ќе останам доктор за сите граѓани и покрај мојата функција

Кандидатот за градоначалник на општина Штип, Д-р Сашко Николов истакна дека и покрај тоа што започнавме со изборната кампања за предвремените локални избори во...

Мистериозен млад човек ја разбранува јавноста: Среде литургија го извади мобилниот – што се обидуваше да направи (фото)

За време на целата литургија, погреб и церемонија одржана во чест и во името на патријархот Иринеј, граѓаните на Србија имаа можностда видат мало,...

Со вградување на плин се оштетува моторот на aвтомобилот?

Со цел да се намалат средствата кои ги даваме за користење на автомобилот, често кај нас граѓаните се одлучуваат за вградување на плин во...
- Advertisement -