19 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

Maж пали дрвца пред Сити Мол (Видео)

На социјалните мрежи предмалку беше објавено видео од човек, кој пали дрвца во зеленилото до трговскиот центар Сити Мол.

Инаку, вчера Град Скопје соопшти дека ќе ги засили инспекциските контроли околу шопинг центрите во Скопје, поучени од негативните искуства од минатите години за време на акцијата „Блек фрајдеј“, со голем број негативни примери за неправилно одложување на отпадот и непрописно паркирање.

#blackfriday ритуали 👹👺…во меѓувреме пред СИТИ МОЛ 🤔 😬#СакемеВоЕУ 🇪🇺

Posted by KAMAJ.net on Friday, November 29, 2019

Latest Posts

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.