fbpx
17.8 C
Skopje

Маж пронајден мртов на улица во Велес

АКТУЕЛНО

Од Итна медицинска помош вчера попладне било пријавено дека околу 16 часот на ул. „Благој Ѓорев“ било пронајдено тело на непознато машко лице.

-По наредба на јавен обвинител, увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес, а телото на починатиот било испратено во Институтот за судска медицина во Скопје за обдукција, информираат од МВР.

Утврден е идентитетот на починатиот, се работи за З.С. (53) од Велес.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -