fbpx
18.8 C
Skopje

МАЖИ, пазете се од овие жени – тие се волчици во јагнешка кожа

АКТУЕЛНО

Овен

Жените родени во знакот на Овен се непобедливи затоа што обожаваат да победуваат. Само имаат една негативност – одат до крајност на деструктивност.

Во таа своја намера знаат и да повредат и не се каат поради тоа. Нивни најчести жртви се нивните партнери, колеги, пријатели!

Лав

Тие се полни со самодоверба и секогаш подготвени за скок од висина. Каде и да се појават привлекуваат внимание, па ретко кој маж нема да се сврти по нив.

Од Лавиците зрачи сексапил, а прочуени се по желбата за докажување.

Скорпија

Опасна, зафркната Скорпија која знае кога да биде безобразна, а кога фина и мила.

Добро знаат да го проценат времето кога е соодветно да бидат една од двете спротивности. Тие ветуваат многу работи кои другите нема шанса да ги исполнат.

Рак

Жените ракови се непобедливи благодарение на една сосема поинаква тактика – полни се со лажно разбирање.

Но, кога ќе дојде крајот на преправањето, внимавајте. Опасноста дури тогаш почнува.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -