20 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Синот на градоначалникот од Облешево-Чешиново: Пријатели, сакам да споделам битна информација со вас

Пријатели, сакам да споделам многу битна информација со вас пошто некои работи се излезени од контрола! Јас, мојот брат Андреј и мојата девојка Љупка Додева...

(ФОТО) „Погребајте ме во ова“ – Актерката за возрасни Миа Калифа со скандалозна објава

Популарната актерка за возрасни, Миа Калифа на социјалните мрежи сподели објава, која многумина остави без збор и немаа убави зборови како коментар за целата...

Мажите со помала “гордост“ ја избегнуваат оваа поза, но немаат поим колку грешат

Можеби е вистинско време да ја пробате G-force позата во текот на која мажите ја преземаат целата контрола.

Да бидеме реални, кога сте во долга врска понекогаш рамномерните движења на партнерот во мисионерската поза едноставно не се доволни за да ве возбудат и да доживеете оргазам.

Па доколку сте се заситиле од таа поза, а не ви текнува на некој нов вид акробатска положба, можеби вистнско време е да ја пробате G-force позата во која партнерот ја презема целата контрола.

Зголемете го интензитетот

Позата е едноставна, но движењата на партнерот во неа “погодуваат“ точно таму кај што треба. Започнете така што ќе легнете на грб и ќе ги свиткате нозете во колената, а партнерот нека клекне пред вас. Потоа нека ги премести вашите стапала на страните на неговото торзо затоа што така ќе имате подобра положба кога тој ќе “влезе во вас“.

Иако за сексот во оваа поза потребно е да имате одредена сила, таа ви овозможува да се движите и со екстремитетите со пенетрација под разни агли или пак едноставно да лежите и да се препуштите на вашиот партнер и да уживате.

Уште една добра страна на таа поза е тоа што имате слободни раце само за вас, а тоа е идеално доколку во вашата игра сакате да додадете и вибратор за да го зголемите интензитетот на вашето задоволство.

Latest Posts

Синот на градоначалникот од Облешево-Чешиново: Пријатели, сакам да споделам битна информација со вас

Пријатели, сакам да споделам многу битна информација со вас пошто некои работи се излезени од контрола! Јас, мојот брат Андреј и мојата девојка Љупка Додева...

(ФОТО) „Погребајте ме во ова“ – Актерката за возрасни Миа Калифа со скандалозна објава

Популарната актерка за возрасни, Миа Калифа на социјалните мрежи сподели објава, која многумина остави без збор и немаа убави зборови како коментар за целата...

АКТУЕЛНО

Анализа: Ќе ја добие ли ЕУ политичката битка со КОВИД-19?

Вакцината за КОВИД-19 ќе го донесе новиот политички победник во светот. Зошто политички, а не само научен?   Затоа што политиката претставува суштествен поим со...

(ВИДЕО) Прекрасна емоција: Аплауз за Мила во детската клиника

Многу мила, една мала Мила! Денес и на оваа прекраснотија и велиме збогум и се гледаме кога ќе пораснеш голема девојка, кога ќе станеш...

Синот на претседателот позитивен на корона вирус – тој му упати моќна порака

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е примен на Инфективна клиника поради коронавирус. Дека Данило е болен, соопшти лично српскиот претседател преку...

Тажна вест: Родилка не ја издржа борбата со корона вирусот, бебето е во добра состојба

Најновата вест е пренесена од страна на Министерството за здравство. Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на...

(ВИДЕО) Градоначалникот раскажа: Направив тестови во две приватни болници – резултатите беа различни

Тој за Канал 5 вели дека се чувствува добро и е без симптоми. Иста е состојбата и со неговата сопруга. Двајцата се тестирале откако...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.