fbpx
5 C
Skopje

Мечка провали во куќа па одлучи да засвири на пијано (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Во една куќа во градот Вејл, е фатена мечка провалник. Мечката откако ја изела целата достапна храна , неочекувано се обидела и да свири на клавирот во куќата.

Полицијата од Вејл, соопшти дека полицајците реагирале на повик на една госпоѓа која пријавиле дека непознат провалник влегол во нејзиниот дом.

Откако биле прегледани видеата од безбедносните камери било утврдено дека провалникот всушност е гладна мечка која во потрага по храна дури влегла во куќата преку прозорецот во кујната.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -