fbpx
-2 C
Skopje

Meсечен хороскоп за декември – ѕвездите особено ќе им донесат среќа и пари на овие знаци

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Сатурн, планетата што е одговорна за судбоносните настани во нашите животи, на 17 декември, по три години, го менува својот знак и се менува од Јарец во воздушната Водолија.

Исто така, на овој значаен настан ќе се приклучи и Јупитер, кој исто така ќе влезе во Водолија на 19 декември.

Јупитер и Сатурн ќе бидат предизвикувачи на големи промени што најмногу ќе ги почувствуваат Водолија, Скорпија, Бик и Лав.

ОВЕН Работа Влегувањето на Сонцето, Меркур и Венера во Стрелец конечно носи позитивен пресврт во вашиот живот. Енергијата што ја имате конечно ќе биде насочена на вистинската страна и ќе донесе одлични резултати.

Декември е одличен месец за учење нови работи за работата што ја работите, но и за работа во странство.

Ќе има добри преговори, како и можни промени на работното место. Ако сакате да ја смените работата, декември е добро време.

Љубов

До средината на декември, односот со некој до кој ви е грижа ќе биде оптоварен со љубомора и посесивност, а потоа ќе следи пресврт.

Следува период во кој е погодно да се оди на заедничко патување. Исто така, ако сте слободни, еден Стрелец ќе ве шармира во втората половина на декември.

Здравје Подобро во споредба со ноември.

БИК Работа Месецот декември е првенствено поволен за финансиите и спонзорствата. Можно е да можете да ги соберете парите што ги чекавте.

Односите се подобруваат на работа, а вие ќе имате нова понуда од Стрелец. Искористете ги поволните можности што ви ги носи декември, особено кога станува збор за финансиите.

Љубов

Во средината на месецот, Венера влегува во осмото поле, па ве очекуваат возбудливи познаници и врски со поголема страст.

Ако сте во постојана врска, ќе имате подобрена врска и ќе има поголема страст во односот со лицето за кое се грижите.

Ако сте слободни, ќе почувствувате силна привлечност кон личност од огнениот знак, па можна е нова романса.

Здравје

Добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа

Планетите работат во ваша корист. Декември е месец кога треба јавно да ги презентирате вашите идеи затоа што тие дефинитивно ќе бидат прифатени.

Влегувањето на Јупитер и Сатурн во Водолија ќе најавува нова фаза од вашиот живот во која ќе напредувате во работата што ја работите. Ова носи повеќе контакти со странски земји, но и патувања.

Љубов

Декември е вистинска пресвртница за вас, бидејќи на 19 декември, Јупитер влегува во Водолија, така што многу ќе се промени во вашата врска со партнерот.

Ова носи поголема слобода, полиберален поглед на љубовта. Ова ќе биде големо олеснување за вас, бидејќи ќе го симнете од себе товарот што го носите веќе една година.

Здравје

Одлично.

РАК

Работа

Сонцето, Меркур и Венера во Стрелец ви носат нови деловни можности! Декември е месец на убави пресврти и можни промени на работното место.

Ќе имате повеќе од една можност за работа и треба да го искористите тоа максимално. Веројатно ќе добиете понуда за подобро платена работа. Ќе бидете многу задоволни што ситуацијата на работа се претвори во ваша корист.

Љубов

Сатурн го менува својот знак на 17 декември по три години и влегува во Водолија, па сè се менува во љубовта. Го оставате минатото зад себе, и ова е фаза помеѓу две врски.

Ќе разберете дека љубовта не е само обврски и одговорности, туку и пријателство и слобода. Можни се нови познанства кои ќе ви го променат животот.

Здравје

Одлично.

ЛАВ

Работа

Месецот декември е пресвртна точка за вас, бидејќи Јупитер и Сатурн излегуваат од вашето шесто поле, така што многу работи ќе се решат самостојно.

Сонцето во Стрелец ви дава оптимизам и волја сè да поправите на подобар начин, така што ќе бидете прилично задоволни во месецот што претстои.

Љубов

Влегувањето на Јупитер и Сатурн во седмата куќа ви носи нов период за љубов и партнерства. Само оние луѓе кои се вистински наменети за вас, ќе останат во вашиот живот.

Постојат и познаници кои ќе ви го променат животот. Водолијата и Стрелецот ќе ве задоволат најмногу во овој период. Можна е нова романса.

Здравје

Одлично.

ДЕВИЦА

Работа

Меркур е во Стрелец, па затоа најмногу сакате да сте дома. Сепак, како што Јупитер и Сатурн влегуваат во Водолија во вашето шесто поле, на работното место се случува целосен пресврт и тоа ќе се почувствува до крајот на декември.

Ќе има нови одговорности, различни обврски и нов пристап кон работата. Од една страна, ќе бидете послободни, а од друга страна под притисок на одговорност.

Љубов

На емоционално ниво, разочарување може лесно да се појави, бидејќи ќе носите „розови очила“. Ќе ги идеализирате луѓето што ги сакате и тоа ќе биде главната пречка бидејќи нема да ги гледате реално.

Пазете се од лажни ветувања и сомнителни луѓе.

Здравје

Подложност на настинки и вируси.

ВАГА

Работа

Во првата половина на декември ќе се справите со финансиите и конечно ќе излезете од кризата.

Декември е одлично време за преговори и пократки патувања. Треба да го искористите максимумот.

Јупитер и Сатурн, пак, излегуваат од вашето четврто поле, така што ќе доживеете позитивна промена по три години.

Љубов

Влегувате во нова емотивна фаза, а една личност од огнениот знак ќе биде упорна да ве запознае.

Ќе имате интересна комуникација со Овен, Стрелец и Водолија. Ако планирате да го проширите семејството, тоа е можно следната година.

Здравје

Подобро.

СКОРПИЈА

Работа

Добрите аспекти на Марс ви носат неверојатно добра енергија за да завршите сè што сакате на работа. Сега сте во добра позиција да побарате подобри услови или зголемување на платата.

Јупитер и Сатурн влегуваат во вашето четврто поле, па затоа е можно да се преселите или да започнете независен бизнис што ќе се реализира во следната година.

Љубов

Венера сè уште е во вашиот знак ви носи неверојатни познаници до средината на декември. Ако сте слободни, лесно можете да се заљубите.

Ќе ве привлече Стрелецот, особено во втората половина на декември. Фасцинирани сте од успешните луѓе кои знаат што сакаат во животот.

Здравје

Одлично.

СТРЕЛЕЦ

Работа

Ѕвездите работат во ваша корист. Можете да постигнете сè што сте замислиле да сторите. Нови преговори, идеи и состаноци кои ќе ви ја отворат вратата за кариера.

Исто така, Јупитер и Сатурн конечно влегуваат во вашето трето поле, па можете да очекувате повици што ќе ви го променат животот. Ви следи напредок на работата, особено од 15 декември.

Љубов

Шармантна личност ќе даде се од себе да го разубави месецот што претстои. Некој ќе обрне внимание на вас и, најверојатно, ќе ве освои.

Венера влегува во вашиот знак на 15 декември, па искрите ќе се чувствуваат така. Иако наскоро доаѓа зимата, вие дефинитивно ќе бидете будни и нема да сакате да ги пропуштате моментите што доаѓаат.

Здравје

Подобрување.

ЈАРЕЦ

Работа

Моментот што го чекавте три години конечно доаѓа на 17 декември, што значи дека Сатурн излегува од вашиот знак. Периодот на тортура, минимализам и кочење завршува, и влегувате во фаза кога ќе бидете повеќе фокусирани на финансиите.

Целосното дванаесетто поле зборува за скриените преговори што сигурно ќе ги имате, но тие ќе чекаат да се реализира нивниот момент.

Љубов

Сè уште сте во фаза кога размислувате за личност која е ваш пријател. Сепак, во средината на месецот, влегувате во фаза на скриени чувства, па ќе фрлите око на една личност која веројатно не е слободна.

Ќе бидете многу таинствени кога станува збор за чувствата и ќе ве заинтригира еден Стрелец.

Здравје

Подобро во вториот дел од декември.

ВОДОЛИЈА

Работа

Јупитер и Сатурн влегуваат во вашиот знак, што укажува на целосна лична и професионална трансформација во следните три години.

Вие сте знакот што ќе доживее најголеми промени од декември, па затоа треба да се подготвите за такво нешто. Во основа, сите настани ќе бидат судбоносни.

Ќе имате голема пријателска поддршка. Подгответе се за промените на Сатурн кои радикално ќе го променат вашиот живот.

Љубов

Сонцето на единаесеттото поле го менува начинот на кој ја доживувате љубовта. Под влијание на влезот на Сатурн, ќе станете многу поодговорни, па ќе го промените пристапот кон емоциите.

Можна е романса од пријателство. Потребни ви се искрени пријатели повеќе од кога било.

Здравје

Чувствително.

РИБИ

Работа

Поради влијанието на планетите од Стрелец, имате големи амбиции и не сакате да се откажувате од целите во кариерата. Сепак, лошите аспекти на Нептун ви носат заблуди и заблуди.

Некои луѓе воопшто не се како што изгледаат. Влегувањето на Сатурн и Јупитер во областа на тајните ќе ви донесе многу лично преиспитување во наредната година.

Љубов

Сакате амбициозна личност, но моментално носите „розови очила“. Затоа, лесно можете да бидете разочарани.

Ако сте во брак, ќе поминете низ криза затоа што притисокот на работа е голем.

Многу припадници на вашиот знак можеби ценат дека љубовта не им е толку важна во оваа фаза од животот.

Здравје Послабо.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ново видео на „Тик-Ток“ во кое возач лудува по македонските улици и вози со 255 км/ч (ВИДЕО)

По вчерашното видео на „Тик-Ток“ каде граѓани користат полициски значки и палки за да поминат патарини денес е објавено ново видео каде возач управува...

Утре е Водопост, на овој ден мајките никако не смеат да заборават да го направат ова

Празникот Водици го менува денот, но датумот не. Се празнува на 19 јануари. Меѓутоа обичаите сврзани со празнувањето на овој Свет ден се врзани...

Бил Гејтс и Рокфелер веќе ги прават новите ковид пасоши: Како ќе функционираат?

Американските технолошки и здравствени гиганти, вклучувајќи ги Мајкрософт, Клиниката Мејо и Оракл, се здружија за да создадат нови ковид пасоши за вакцинација. Благодарение на новите...

Скијање и прошетка без почитување на мерките: Каде е сега ЕБР?

Центарот „Нижеполе“ преполн на почетокот од скијачката сезона. Посетителите го користат викендот за скијање и прошетка, по најавата дека стазата е отворена, но и дека...

Убаво: Владата ќе дели помош за купување на сончеви колектори, пвц прозори, печки на пелети

Најновите вести од Македонија и светот На предлог на Министерството за економија, беше разгледана и усвоена Програмата за промоција на обновливите извори на енергија и...
- Advertisement -