fbpx
2 C
Skopje

Меси го чинеше Мурињо големо засилување?

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

 

Манчестер Јунајтед ова лето беше еден од најактивните клубови кога станува збор за преодниот рок.

Жозе Мурињо сакаше што подобро да го засили својот тим бидејќи главната цел му е оваа сезона да ја освои Лигата на шампионите и конечно Манчестер Јунајтед да се врати на Олд Трафорд како победник во Премиер лигата. Јунајтед донесе неколку звучни имиња, но повеќе од јасно е дека португалскиот стратег имаше уште неколку желби кои не успеа да ги исполни.

Шпанските медиуми објавија дека на мета на Мурињо ова лето бил и левиот бек на Барселона, Жорди Алба. Наводно, Манчестер Јунајтед бил во последна фаза на преговори за шпанскиот игра.

Меѓутоа, кога мислеле дека се е завршено дошло до пресврт и левиот бек на Барса им порачал дека сака да остане на Камп Ноу. Како што пишува Дон Балон, главната причина поради ваквите промени во одлуката на шпанскиот играч е притисокот кој Меси го извршувал врз Алба. Наводно, Аргентинецот успеал да го наговори Алба да го одбие Манчестер Јунајтед и да остане во Барселона.

Меси истиот метод сакал да го примени и кај Нејмар, но неговиот обид бил неуспешен бидејќи Бразилецот покрај сите силни убедувања на крајот одлучил да ја напушти Барса и да замине во ПСЖ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Вучиќ кажа кога ќе го признае Косово (Видео)

Повеќе информации за Балканот шрочитајте ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Денес, претседателот на Србија, Александар Вучиќ ги коментираше критиките упатени кон него од подппретседателката на Народната партија, др....

Костадинов ја запроси девојка си: Нека љубовта трае до последниот атом

Фејсбук статус на Коста Костадинов, Животот ми овозможи да те запознаам, Бога пушти знак да се препознаам себеси и да си го препознаам животот со...

Отидов непоkанета кај мојата ќерка на гости и зажалив неверојатно многу

Ја воспитав Полина сосема сама. Кога Поли беше мала, не можев да му овозможам сè на моето девојче, како што добиваат децата на богатите...

ТикТок тресење: Млади девојки се снимаат како го тресат задниkoт

Веќе подолго време се поставува прашањето - како влијае ТикТок врз однесувањето на младите ширум светот и дали воопшто родителите се свесни за тоа...

И сега шу праиме: Долга е раката на дада Јоци

Фејсбук статус на Јорданка Ивановска Јоци Го нема повеќе лажниот профил со украден мој идентитет на кој се ширеше меѓуетничка омраза, клевети, лаги, албанофобија До моќковците...
- Advertisement -