fbpx
6 C
Skopje

Меси издвои два тима кои се најдобри во ЛШ: Тие можат да не победат…

АКТУЕЛНО

Шилегов: Мементо парк за дислокација на спомениците

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска на прес конференција истакна дека неговиот став кон „Скопје 2014“ е непроменет, како и дека му се...

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Наредната седмица стартуваат возбудувањата од нокаут фазата во Лигата на шампионите и тоа со мечевите Базел-Манчестер Сити, Јувентус-Тотенхем (вторник), Порто-Ливерпул и големото дерби Реал Мадрид-Пари Сен Жермен (среда).

Во пресрет на ова фаза од елитното натпреварување британски „Мирор“ разговараше со првата ѕвезда на Барселона, Лионел Меси кој ги издвои составите кои според него беа најдобри и се најголема закана за неговата екипа. Аргентинецот става посебен акцент на четата на Пеп Гвардиола, односно Манчестер Сити како и на ПСЖ.

-Сити е една од најсилните екипи исто како и ПСЖ. Исто така не го исклучувам Реал Мадрид со оглед на искуството и квалитетот, иако тие сезонава не ги бележат очекуваните резултати. Потоа тука е Баерн Минхен, уште еден одличен соств кој игра до крај. Ама денеска најдобри се Сити и ПСЖ, -вели Меси кој со Барселона во ова натпреварување ќе се соочи со Челси.

Лео воедно даде свој коментар за новата Барселона без Нејмар кој минатото лето за рекордна сума на пари заврши во ПСЖ.

-Без Нејмар имаме поголема рамнотежа. Неговото заминување не натера да го промениме начинот на игра. Загубивме многу од напаѓачкиот потенцијал, ама се подобривме во одбраната. Имаме поголема рамнотежа и тоа ни овозможува да бидеме подобри, -порача Аргентинецот.

Извор: Derbi.mk

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нема резултат состанокот на заедничката мешовита експертска комисија за историски и образовни прашања за спроведување на договорот за пријателство меѓу Македонија и Бугарија

Нема никаков напредок во споровите со Република Македонија. Ниту вториот ден, од работата на зедничката мешовита експертска комисија за историски и образовни прашања, воспоставена...

Беше ѕвезда во Реал Мадрид и му предвидуваа голема кариера, сега прогласува банкрот

Кога во 2007 година тогаш 20-годишниот холандски фудбалер Ројсон Дренте потпиша за Реал Мадрид, многумина му предвидуваа голема кариера. Меѓутоа, Дренте не се наигра...

Зоран Заев се прости од Баге: ТАЖНА ВЕСТ – силно ме погоди веста за омилениот другар за неговите пријатели, Благоја Стефановски Баге

Премиерот Заев на својот фејсбук приофил се прости од поранешниот министер за култура, актер и долгогодишен театарски работник Благој Стефановски – Баге кој вчера...

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ извика “да живее Зоран Заев”: Се огласи и Костадинов

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за надворешни работи, портпаролот на опозициската партија, Димче Арсовски направи лапсус и викна „Да живее Зоран Заев“. По...

Резултатите за изминатите 24 часа: Дури 2824 луѓе биле тестирани, позитивни се 1100

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2824 тестирања, а регистрирани се 1100 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-439, Куманово-56,...
- Advertisement -