fbpx
-3 C
Skopje

Меси – лидер на теренот, лидер во сооблекувалната: Еве како се славеше за пласманот на СП (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Светскиот вицешампион Аргентина со потешкотии успеа да се пласира на Мундијалот 2018. Тоа се случи благодарение на хет-трикот на Лео Меси при победата со 3:1 како гостин над Еквадор, која обезбеди визи на “гаучосите” за Русија.

По завршувањето на успехот Хавиер Маскерано објави интересно видео од соблекувалната на Аргентинците. На него целиот тим, на чело со петкратниот носител на Златната топка, пеат песни и го слават 3-то место во зоната “Јужна Америка”.

Аргентина ќе е водач во групата на Светското првенство, а ждрепката за него ќе се одржи на 1 декември во Москва. Светското првенство ќе се одржи од 14 јуни до 15 јули 2018 година во единаесет градови – Москва, Санкт Петербург, Казан, Сочи, Нижниј Новгород, Самара, Волгоград, Ростов, Калининград, Екатеринбург и Саранск.

View this post on Instagram

Mas Unidos que nunca !!!!!

A post shared by Javier Mascherano (@mascherano14) on

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...
- Advertisement -