fbpx
1.4 C
Skopje

Меси објасни зошто не се пријатели со Роналдо

АКТУЕЛНО

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...

Николовски: Реализирана обука за практична примена на Кодексот за етичко однесување

Спроведувањето на обуката на членовите на Владата за практична примена на Кодексот за етичко однесување на членовите на Владата и носителите на јавни функции...

Лионел Меси и Кристијано Роналдо се две големи ѕвезди во фудбалот, асови кои во изминатава деценија освоија се што можеа и на тој начин си обезбедија место во историјата меѓу најголеми играчи во овој спорт.

Тие често имаат битки на теренот со оглед на тоа што играат за двата најголеми шпански великани Барселона и Реал Мадрид, меѓусебно се почитуваат, но Меси не верува оти може да биде добар пријател со Португалецот кој пак претходно посочи дека тоа може да се случи во иднина.

-Не знам дали ќе бидиме пријатели во иднина. Пријателството се гради врз оснава на минување на време заедно и запознавајќи се добро меѓусебно. Ние немаме однос главно бидејќи се гледаме само на церемониите на доделување на награди и само тогаш разговараме. Се е во ред, ама нашите патишта често не се вкрстуваат, -вели Меси, а пренесува „Мирор“.

https://www.youtube.com/watch?v=gvh2GacsGbg
Извор: Derbi.mk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Викенд диета: До понеделник 3 килограми помалку

Викенд диетите се многу популарни бидејќи се едноставни, траат кратко, а бидејќи за време на викендот сте дома можете да посветите внимание на тоа...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...

Истражување: 20,7 проценти од населението во Србија развило имунитет на коронавирус

Пред сегашниот и досега најсилен бран на епидемијата, 20,7 проценти од населението во Србија се здобило со имунитет на коронавирус, а најмногу отпорни се...
- Advertisement -