fbpx
1.4 C
Skopje

Меси сосема отворено: Ние ги мразиме Челси, не сакаме дури ниту….

АКТУЕЛНО

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...

Николовски: Реализирана обука за практична примена на Кодексот за етичко однесување

Спроведувањето на обуката на членовите на Владата за практична примена на Кодексот за етичко однесување на членовите на Владата и носителите на јавни функции...

Наредната недела на програмата се четири меча од првата рунда од нокаут фазата на натпреварувањето, а меѓу нив во среда силите ќе ги одмерат и старите ривали Барселона и Челси. Првиот меч се игра на Стемфорд Бриџ, а ѕвездата на каталонскиот клуб Лионел Меси откри дека во таборот на актуелниот вицепрвак на Шпанија не можат да се помират со фактот дека за свој противник ги добиле “сините“.

Тој во едно интервју призна дека ги мрази Челси и дека не е единствениот кој така се чувствува.

– Постојат играчи кои ги мразат Челси повеќе дури и од Реал Мадрид. Не верував дека ќе се слушнам себеси како го изговарам ова. Исто така не верував дека ќе видам нешто поголемо од ривалството меѓу Барса – Реал или Бразил – Аргентина, но ете…

Во историјата двата клубови се сретнале 12 пати во ова натпреварување, Челси славеше во четири наврати, Барса во три, додека пет наврати тимовите ремизираа.

https://www.youtube.com/watch?v=o8dYj6IAbQ0

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Викенд диета: До понеделник 3 килограми помалку

Викенд диетите се многу популарни бидејќи се едноставни, траат кратко, а бидејќи за време на викендот сте дома можете да посветите внимание на тоа...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...

Истражување: 20,7 проценти од населението во Србија развило имунитет на коронавирус

Пред сегашниот и досега најсилен бран на епидемијата, 20,7 проценти од населението во Србија се здобило со имунитет на коронавирус, а најмногу отпорни се...
- Advertisement -