fbpx
13.8 C
Skopje

Метеоролозите со алармантно предупредување – УХМР со нови информации за времето

АКТУЕЛНО

По денешниот силен ветер кој ја погоди Македонија попладнево, метеоролозите имаат нови информации за времето од утре.

Од вторник времето ќе биде претежно сончево, но ветровито со силен северен ветер, како и значително постудено. Дневната температура во поголем дел од земјава ќе се намали за околу 10, а на места и за 15 степени.

Од среда наутро осетно опаѓање ќе има и кај утринската температура, која на места ќе се спушти и околу нулата. Постепено затоплување ќе има кон крајот на неделата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -