-1 C
Skopje

Mикел е сигурен: Челси ќе ја нокаутира Барселона на „Камп Ноу“

АКТУЕЛНО

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

Нигерискиот интернационалец, Џон Оби Микел кој единаесет години беше дел од тимот на Челси (2006–2017) ветува оти „сините“ ќе ја исфрлат Барселона од Лигата на шампионите.

Првата средба во Лондон која се одигра во вторникот заврши без победник 1-1, но Микел е сигурен и верува во избраниците на Антонио Конте дека ќе остварат поволен резултат на „Камп Ноу“ како што тоа тој и соиграчите го направија во 2012 година.

-Играв 11 години за Челси, а тој кам-бек ќе го паметам до крајот на мојот живот. Секако јас ќе продолжам да го подржувам Челси и се надевам ќе минат во следната рунда. Верувам ќе ја нокаутираат Барселона на нејзин терен како што ние направивме во 2012 година, -рече Микел кој сега игра во Кина.

Да потсетиме во таа 2012 година, Челси славеше на првиот меч со 1-0, додека во вториот се избори за реми од 2-2 иако губеше со 2-0.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нанесете го ова на темото и косата побрзо ќе ви расте – нема да се покаете

Изгледа е вистина дека сокот од кромид може да се користи за спречување на опаѓањето на косата. Многу шампони и тоници за коса, содржат...

Во Македонијава наша експерти за корона станаа сите маалски „фраери“ кои чекаат пари од тато и мама за да се напијат едно кафе со...

Со години живеам надвор од Македонија. Сум живеел во Словенија, сум живеел во Канада, а сега живеам во Швајцарија. Во сите држави во кои...

Наставник купил лажна дијагноза за да биде подолго на одмор, следувало нешто незамисливо

Еден наставник по англиски јазик идентификуван само како г-дин Ду, кој работи во приватно училиште во Внатрешна Монголија, бил принуден јавно да се извини...

Брнз: Разочарани сме што Бугарија го блокира прогресот

Се надеваме дека Северна Македонија ќе продолжи со процесот на пристапување кон Европската Унија. Многу јасно ја кажавме нашата желба да ја видиме првата...

Се ближи крајот на моторите со внатрешно согорување

Британскиот премиер Борис Џонсон потврди дека од 2030 година ќе биде забранета продажбата на нови автомобили со мотори со внатрешно согорување, иако властите во...
- Advertisement -