fbpx
-6 C
Skopje

Милан пронајде замена за Монтела

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Раководството на Милан пронајде нов тренер при евентуално отпуштање на Винченцо Монтана.

Поранешниот напаѓач е под голем притисок поради слабите резултати на “росонерите” во последно време. Иако фрлените 200 милиони евра за засилувања, седумкратниот шампион на Европа се претставува неодлучно во Серија “А”, каде допушти три порази и за година по ред се појави медиокритет пласман. Се очекува при пораз во неделното дерби со Интер, Монтела официјално да биде ослободен од функцијата.

Според авторитетното швајцарско издание Blick, раководните фактори на “Сан Сиро” веќе почнаа преговори со Владимир Петковиќ. Во материјалот се пишува дека спортскиот директор на клубот Масимилиано Мирабели се сретнал со поранешниот тренер на Лацио пред два дена во Португалија и разговарале можноста да застане на чело на Милан.

54-годишниот Петковиќ во моментов е селектор на Швајцарија, но може да остане без работа, ако “банкарите” не се квалификуваат на СП 2018 во Русија. Тимот заврши зад Португалија во квалификациската група и ќе игра бараж.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Најново: Во Грција ќе можат да влезат и неваkцинираните

Прочитај во продолжение Во никој случај нема да биде услов за некој да влезе во Грција, да мора претходно да прими вакцина, потенцираше министерот за...

Ви излезе жицата од градниkот – немојте да ја фрлате, секоја жена треба да го знае овој трик

Ако носите градници со жица, сигурно некогаш сте биле негрвозни откако жицата ќе ви излезе од градникот. Иако некои дами често таа жица веднаш ја...

Променила само една навиkа и ослабела 20 килограми: Дру Баримор открила како ја довела линијата до совршенство

На 45 години може да се пофали со совршена фигура, но патот до совршена линија не бил воопшто лесен, како што признава и самата. „Како...

Северина во чест на новиот претседател на САД: Слиkи кои kренаа голема прашина

Од денес САД имаат нов претседател – Џо Бајден. Последниот ден на Доналд и Меланија Трамп во Белата куќа истече и сега во неа...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...
- Advertisement -