fbpx
13.8 C
Skopje

Миленко Неделковски до Митко Јанчев: Заедно со Вице сте олигарси кои во Кавадарци градите високозагадувачка индустрија, а за Македонија ич не ви е гајле

АКТУЕЛНО

Блискиот пријател и бизнис партнер на Вице Заев, градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, нецели 10 часа по синоќешната прес конференција на партијата каде што е потпредседател, излезе со изјава: „Не се согласувам со одлуката на ВМРО-ДПМНЕ, гласав за излегување на референдумот”.

Тоа покажува две работи:

Едната од поодамна јасна дека Митко, заедно со Вице, Анѓушев и Гече се олигарси кои во Кавадарци ќе градат високозагадувачка индустрија, а за Македонија ич не им е гајле.

Втората работа, МНОГУ ПОВАЖНА, неговата изјава “гласав за излегување на референдумот” ги фрла во вода сите сомневања на дежурни кукумјавки дека ВМРО ДПМНЕ, односно Мицкоски, не бил за бојкотирање на референдумот. Односно решението за тоа да се излага или не на 30-ти септрмври, синојка во ВМРО ДПМНЕ било кристално јасно – НЕМА ИЗЛЕГУВАЊЕ НА РЕФЕРЕНДУМ.

Митко Јачев, на овој начин, пред конечно напуштање на раководните позиции на партијата, и направи голема услуга на својата партија соопштувајки го решението на органите на партијата.

Митко фала ти и збогум.

Извор: Дудинка.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -