25 C
Skopje

Миленко Неделковски го впери прстот кон Апасиев и Љубчо Георгиевски: Десницата не победи поради вашите гласови

АКТУЕЛНО

Се огласи момчето кое Федерер го удрил со тениско топче во лицето: „Јас чекам 14 години извинување, а Новак е дисвалификуван“

Веста која што деновиве ја подигна јавноста на нозе е дисквалификaцијата на Новак Ѓоковиќ од УС Опен. Да ве потсетиме, српскиот ас случајно ја погоди...

Драстичeeн пад во бројката на новозаболени, но дрaaстично помал број и на тестови

Во последните 24 часа се направени 793 тестирања, а регистрирани се 72 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 24 Куманово 6, Дебар 4, Штип...

Заев: Оваа година слободни и отворени кон светот ја славиме независноста

Почитувани граѓани на Република Северна Македонија, нека ни е честит и вековит 8 Септември - Денот на независноста! Пред 29 години, на 8 септември, граѓаните...

Контроверзниот новинар и водител Миленко Неделковски во својата најнова емисија насловена „Кој може да го сруши СДСМ?“ давајќи свое мислење и анализа за предвремените парламентарни избори вели дека малите партии изработиле на штета на ВМРО.

Требаше да биде срушен СДСМ па потоа да се прави анализа во ВМРО-ДПМНЕ. Вака се испостави дека тие кои се борат декларативно за македонското ткиво, Устав, граници, кои се за асномските принципи, за принципите на Илинденското востание, тие всушност одработија спротивно од тоа и одработија за Зоран Заев и Радмила Шекеринска.

Зборувајќи за изборниот резултат, Неделковски вели дека ВМРО-ДПМНЕ не е казнето, туку тие како политички партии и политичари се казниле самите себе, македонецот и македонската држава.

Љубчо Георгиевски, Љубе Бошковски, Стојанче Ангелов, Димитар Апасиев, и овие партии кои атакуваа а не влегоа, бојкотирачи итн итн. Сите овие гласови ќе донесеа победа на десницата. Сите овие гласови разединети се победа на оние кои работат на пропаста на Македонија, вели Неделковски.

Според него со ваквиот нивен однос тие не го казниле ВМРО, туку Македонија. Со работата на овие сите ние доживеавме да имаме 30 и кусур албанци во Собранието, една четвртина од собранието се албанци, половина од државата ја водат кадри на етнички албанци, во држава во која тие не сакаат да има попис бидејќи ги нема повеќе од 12/13 %. Македонија е прва држава во современиот цивилизиран свет каде што на сцена е класичен апархејд. Кај нас малцинството албанци го владеат мнозинството македонци, додава тој.

Неделковски ја повика дијаспората да се врати во државата и да излезе на улица. Само со критика и не чини тој и тој, без своја акција ништо не може да се направи, смета тој.

Инаку, во текот на денот Неделковски сподели интересен статус за поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов, кој гласи вака:

Ѓорѓе Иванов – Предавникот. Ќе остане запаметен по тоа што во негов мандат спротивно на вољата на народот, а со совети од Синиша Алексовски, беше променето името на државата, А ТОЈ НЕ ТРЕПНА.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Спасовски најави реконструкција на објекти на МВР заборавени и по 70 години

Министерот за внатрешни работи најави дека реформите во МВР ќе продолжат онаму каде што запреле додека тој бил технички премиер. Реформските процеси во рамките на...

Дарко Панчев за Фокус: Ова е вистината за штедачот со седумте милиони евра во Еуростандард банка

Скопјанец имал заштеда од 7 милиони евра во Еуростандард банка, и се избезумил кога ја слушнал веста дека банката пропаднала, а со тоа и...

Ноле никако да куртули: На мета е на криминлците кои сакаат да заработат користејќи го неговото име

Првиот тенисер на АТП ранг листата, Новак Ѓоковиќ, е злоупотребен од страна на измамници кои со лажно интервју се обидуваат да заработат. На интернет сајтот...

Венко штотуку соопшти: Направени се 1.507 тестирања, од кои се регистрирани 140 нови случаи на Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1.507 тестирања, а регистрирани се 140 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-43, Куманово-10, Дебар-3, Штип-4, Прилеп-9, Тетово-12, Струга-7,...

Борисов: Луѓето во Бугарија не чувствуваат дека се во пандемија, полицијата напаѓана со жестокост

Бугарија е единствената земја во која работи се и луѓето не чувствуваат дека се во пандемија. БСП сака избори, но тие не можат да...
- Advertisement -