fbpx
10.8 C
Skopje

Милески: Во 15 минути прес-конференција Меркел НИТУ ЕДНАШ не го изусти зборот Македонија

АКТУЕЛНО

Активистот за граѓански права Роберт Милески вели дека денеска е голем ден, Ден на независноста, кога може да се види успехот на македонската дипломатија.

“Во Македонија за првпат дојде во посета германски канцелар, држава пријател, држава сојузник, држава која секогаш без никаков проблемот го користела поимот Македонија и никогаш не го оспорувала. Денес, нашата дипломатија успеа да не доведе во ситуација, почитуваната канцеларка Меркел во 15 минути прес-конференција НИТУ ЕДНАШ да не изусти Македонија“, вели Милески кој беше активен во уривањето на владата на Никола Груевски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -