fbpx
11.8 C
Skopje

Милошоски: Да беше јазикот признаен од Грција, договорот ќе беше потпишан на македонски, грчки и англиски јазик!

АКТУЕЛНО

– Да беше јазикот признаен од страна на Грција, како што манипулираат Димитров и заев, Договорот за смена на името и Уставот едноставно ќе беше потпишан на македонски, грчки и англиски јазик, пишува пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на Твитер.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -