9 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Милошоски: Колку ли пиво и пуканки смачкале Орце и Заев доцна вечерта додека ги слушале и гледале снимките за Катица и Боки

Актуелниот пратеник и поранешен министер за надворешни работи Антонио Милошоски твитна по повод последното интервју на премиерот Зоран Заев за Фокус во кое тој признава дека со Орце (Јордан Камчев) ги гледале снимките:

– Којзнае колку пиво и пуканки смачкале Орце и Зоран Заев доцна вечерта додека заедно си ги слушале и гледале снимките за Катица и Боки Тредичи?!- напиша Милошоски на Твитер.

Засега нема одговор колку пуканки и пиво се поарчени, ниту од официјални ниту од неофицијални извори. Шпекулирање е непожелно за да не се дотура бензин на огнот во акцијата што Владата ја покрена против лажните вести.

Foto

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.