fbpx
21.8 C
Skopje

Минатиот месец го кажа судбоносното „да“: Вака ужива Лора Турнџиева во бракот (фото)

АКТУЕЛНО

Ќерката на познатата пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева, Лора Туруниџева пред еден месец заплива во брачните води.

Лора Турунџиева објави слика на својот Фесјбук профил, на која се гледа дека парот изгледа прекрасно, вљубено и среќно.

Лора и нејзиното тогаш момче Филип ја изненадија јавноста за нивната свршувачка, а набрзо направија и свадба.

Двојката на социјалните мрежи се пофали со цел албум свадбени фотогорафии и ја споделија нивната среќа со јавноста.

Тазе омажената Лора ужива во бракот, а заедно со нејзиниот сопруг го користат секој момент да го поминат заедно.

Викендов, Лора и Филип беа во посета на Лесновски манастир, од каде објавија неколку фотографии на социјалните мрежи.

Се гледа дека на помладата Турунџиева, односно сега Наунов и годи брачниот живот.

Извор: Вистина

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -