fbpx
12 C
Skopje

Миркуловски: Тунис помина, продолжуваме крајно мотивирани и дисциплинирани

АКТУЕЛНО

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Вечерва нашата ракометна репрезентација го игра вториот натпревар од Светското првенство во Франција, против репрезентацијата на Ангола.

Во првото коло со победа над Тунис од 34:30 ја започнавме оваа мисија, а денес на патот ќе ни застане „аутсајдерот“ Ангола. И покрај тоа што Ангола е значително послаба репрезентација од нас, од нашиот табор најавија дека нема да ја потценуваат и во натпреварот ќе влезат максимално силно и сконцентрирано.

„Радоста од триумфот над Тунис мораме да ја оставиме зад себе, тоа беше само една од петте средби што ги играме овде во Мец, а сега треба максимално да се насочиме кон Ангола. Оваа селекција е аутсајдер, знаеме дека одигра многу слабо против Словенија, но не се залажуваме и не се опуштаме, очекуваме Анголците да одиграат поразлично, поквалитетно против нас. Сигурно ќе имаат повеќе желба за докажување, ние мораме да влеземе крајно мотивирани и дисциплинирани во натпреварот бидејќи секое потценување на светските првенства скапо се плаќа. Потоа ни следат тешки дуели со Словенија, Шпанија и Исланд, но ние одиме натпревар по натпревар, целосно сме фокусирани на Ангола бидејќи сме свесни за влогот – победа вечерва значи и речиси сигурно осминафинале“, изјави Миркуловски.

Средбата меѓу Македонија и Ангола ќе започне од 20:45.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Захариева: Над 100.000 граѓани имаат и бугарско државјанство и понекогаш се заплашувани

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захериева, за БНТ денеска изјави дека недопусливо е тоа што во Македонија во 21 век не се...
- Advertisement -