fbpx
2 C
Skopje

Мисајловски до Бочварски: Пу пу не важи, се што говоревте испадна дека е лага

АКТУЕЛНО

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за транспорт и врски, Владо Мисајловски се огласи на социјалните мрежи по признанието на претседателот на комисијата за транспорт и врски на СДСМ Благој Бочварски кој истакна дека трасата на патот Кичево- Охрид не била промашена.

-ПУ ПУ НЕ ВАЖИ !!! Се што говоревте испадна дека е лага…… Не сте вие на прав пат туку вас ви е утната трасата.., пишува Мисајловски на Фејсбук.

ПУ ПУ НЕ ВАЖИ !!!Се што говоревте испадна дека е лага……Не сте вие на прав пат туку вас ви е утната трасата…..

Posted by Vlado Misajlovski on Tuesday, November 5, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -