fbpx
0 C
Skopje

Мисајловски: Гази Баба сака достоинствена и горда Македонија

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Велат дека во нив е мудроста и искуството, па токму затоа средбите со нив ми се драги и од огромна полза. Се сретнав со пензионерите од населеното место Хиподром, општина Гази Баба. Заедно со кандидатите за пратеници во ИЕ2 Жаклина Пешевска, Зоран Коцевски, Дијана Илиевска и Игор Атанасовски поразговаравме со оваа категорија на луѓе, кои си ги кажаа пред се маките, а потоа и очекувањата за претстојниот период. Велат дека власта дрско манипулира со нив и дека се фали за нешто што не го направила. Ниту поголеми пензии, ниту бесплатно здравство, апсолутно ништо. Гневни се на власта бидејќи се распродадени националните интереси, кои тие како повозрасна генерација долги години ги чувале. Од нас овие луѓе очекуваат да обезбедиме повисоки пензии и што за нив е најважно, да не дозволиме никој повеќе да поигрува со националните интереси.

Ги слушав внимателно и сфатив која е нивната порака. Сакаат достоинствена и горда Република Македонија, а ние се обврзуваме тоа да им го овозможиме.
Обновата доаѓа!🇲🇰
#ГазиБабаОдбираОбнова #Заокружи14

Велат дека во нив е мудроста и искуството, па токму затоа средбите со нив ми се драги и од огромна полза. Се сретнав со…

Posted by Vlado Misajlovski on Saturday, June 27, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Хирург споредил рендгенсkи снимkи: Еве како изгледаат белите дробови кај здраво лице, пушач и пациент кој прележал Ковид-19

Доцентката на Тексашкиот универзитет, д-р Бенкхед-Кендал лекува пациенти со коронавирус од почетокот на пандемијата во март. „Белите дробови кај пациентите кои прележале коронавирус изгледаат...

Вучиќ кажа кога ќе го признае Косово (Видео)

Повеќе информации за Балканот шрочитајте ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Денес, претседателот на Србија, Александар Вучиќ ги коментираше критиките упатени кон него од подппретседателката на Народната партија, др....

Костадинов ја запроси девојка си: Нека љубовта трае до последниот атом

Фејсбук статус на Коста Костадинов, Животот ми овозможи да те запознаам, Бога пушти знак да се препознаам себеси и да си го препознаам животот со...

Отидов непоkанета кај мојата ќерка на гости и зажалив неверојатно многу

Ја воспитав Полина сосема сама. Кога Поли беше мала, не можев да му овозможам сè на моето девојче, како што добиваат децата на богатите...

ТикТок тресење: Млади девојки се снимаат како го тресат задниkoт

Веќе подолго време се поставува прашањето - како влијае ТикТок врз однесувањето на младите ширум светот и дали воопшто родителите се свесни за тоа...
- Advertisement -