32 C
Skopje

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со кандидатите за пратеници во ИЕ2 Бојан Стојаноски и Наташа Менкиноска ги посетивме овие жители и поразговаравме со нив за проблемите кои ги имаат откако на власт е СДСМ, како и за очекувањата по победата на ВМРО-ДПМНЕ. Жителите на Мирче Ацев велат дека ниту централната, ниту пак локалната власт сработила нешто, освен што ги распродадоа националните интереси. Македонскиот народ не сака да трпи такви понижувања и на 15-ти јули ќе излезе на гласање и масовно ќе ги порази Зоран Заев и СДСМ.
Република Македонија заслужува да биде обновена!

Ѓорче Петров одбира Обнова на Македонија!🇲🇰
#ИсправиСеМакедонијо #ПобедничкоЃорче

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови…

Gepostet von Vlado Misajlovski am Montag, 6. Juli 2020

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Делчевските пожарникари безбедно симнаа маче од кров

Успешно заврши интервенцијата на Територијалната противпожарна единица од Делчево која денес симна маченце кое два дена било качено на кров и неможело да се...

Заев со порака до Ахмети: Треба да се има бројки за премиер

По конститутивната седница во македонското собрание свое обраќање до јавноста имаше претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој на денешната пресконференција рече дека ќе ги...
- Advertisement -