fbpx
0 C
Skopje

Мисајловски најавува две нови градинки, над 100 асфалтирани улици, најмодерен парк во Ѓорче Петров

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Многу проекти за општина Ѓорче Петров најавува Владо Мисајловски, кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за оваа општина.

-Ќе гледаме да бидеме присутни насекаде, во секое маало, на секоја улица. Сакаме да презентираме многу проекти што ќе ги има во програмата за кандидат за градоначалник на Ѓорче Петров. Тоа ќе биде мојата програма која ја направив за сите граѓани, токму тука. Позади мене е паркот во Ѓорче Петров, овде ќе има еден модерен и убав парк. Ќе го направиме најубав парк во градот Скопје. Ќе има многу нови улици, преку 100 нови улици за асфалтирање во Ѓорче Петров. Две нови градинки ќе направиме во Ѓорче Петров. Многу водоводи и канализации насекаде, особено во руралниот дел, истакна Мисајловски.

Тој потенцира дека ќе работи на тоа во секое маало да има нови паркчиња и игралишта, нови детски катчиња.

-Заедно сите, со многу работа, ќе го направиме Ѓорче Петров најдобра општина во градот Скопје. Ве очекувам сите да ни се придружите, да имаме една одлична и позитивна енергија, една позитивна кампања и Ѓорче да победи, им порача Мисајловски на своите сограѓани.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев за „Капитал“: Инвестираме во инфраструктура, патишта, енергетика, капиталните инвестиции се планирани на ниво од 23 милијарди денари

Јасно е дека спомениците не се трајни добра коишто го подобруваат животот, како што се патиштата, училиштата, болниците, студентските домови, градинките, спортските објекти, функционални...

Саша Матиќ е цар: Си кажа црн хумор на своја сметkа

Пејачот Саша Матиќ е познат по тоа што одлично кажува вицови, но и како човек кој знае да се пошегува на своја сметка. Со...

Хирург споредил рендгенсkи снимkи: Еве како изгледаат белите дробови кај здраво лице, пушач и пациент кој прележал Ковид-19

Доцентката на Тексашкиот универзитет, д-р Бенкхед-Кендал лекува пациенти со коронавирус од почетокот на пандемијата во март. „Белите дробови кај пациентите кои прележале коронавирус изгледаат...

Вучиќ кажа кога ќе го признае Косово (Видео)

Повеќе информации за Балканот шрочитајте ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Денес, претседателот на Србија, Александар Вучиќ ги коментираше критиките упатени кон него од подппретседателката на Народната партија, др....

Костадинов ја запроси девојка си: Нека љубовта трае до последниот атом

Фејсбук статус на Коста Костадинов, Животот ми овозможи да те запознаам, Бога пушти знак да се препознаам себеси и да си го препознаам животот со...
- Advertisement -