33 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Ангелов: Зоран Заев, Достоинство и јас

На последните парламентарни избори во декември 2016 година “Достоинство“ настапи во коалицијата “ВМРО за Македонија“ заедно со ВМРО НП на Љубчо Георгиевски и “Обединети...

Љупчо Николовски ми стана брат откако ја спаси сестра ми и нашата цела фамилија!

Ljupcho Nikolovski ми стана брат откако ја спаси сестра ми и нашата цела фамилија! На 14 февруари пред две години и се јавив на мајка ми...

За влез на државјани од трети земји Грција ќе се води според каталогот на ЕУ

Во однос на трети земји, вон Европската унија, Грција има цел да се придржува кон каталогот составен од ЕУ, додека, пак, до 15 јули...

Мисајловски: Обновата мора да се случи во сите слоеви на општеството и ние се обврзуваме на тоа

Во моментов сум во населеното место Автокоманда, општина Гази Баба. Заедно со кандидатот за пратеник во ИЕ2 Жаклина Пешевска ги посетивме дуќанџиите. Оваа категорија на граѓани, поради економската криза која што владее во државата, се сериозно загрозени.

Велат дека државата не ги стимулирала на никаков начин и сега едвај врзуваат крај со крај. Се трудат да бидат позитивни и искрено се надеваат на подобри времиња.

Се согласивме дека оваа власт трета година по ред докажува дека граѓаните и нивните проблеми не им се приоритет, туку нивната енергија ја насочуваат кон договарање зделки кои ги задоволуваат нивните лични потреби. На таквиот пристап мора да му дојде крајот. Секој граѓанин заслужува шанса да работи и чесно да заработува.

Обновата мора да се случи во сите слоеви на општеството и ние се обврзуваме на тоа. Обновата доаѓа! 🇲🇰

#Заокружи14 #ОдбериОбнова

Во моментов сум во населеното место Автокоманда, општина Гази Баба. Заедно со кандидатот за пратеник во ИЕ2 Жаклина…

Gepostet von Vlado Misajlovski am Montag, 29. Juni 2020

 

Latest Posts

Ангелов: Зоран Заев, Достоинство и јас

На последните парламентарни избори во декември 2016 година “Достоинство“ настапи во коалицијата “ВМРО за Македонија“ заедно со ВМРО НП на Љубчо Георгиевски и “Обединети...

Љупчо Николовски ми стана брат откако ја спаси сестра ми и нашата цела фамилија!

Ljupcho Nikolovski ми стана брат откако ја спаси сестра ми и нашата цела фамилија! На 14 февруари пред две години и се јавив на мајка ми...

За влез на државјани од трети земји Грција ќе се води според каталогот на ЕУ

Во однос на трети земји, вон Европската унија, Грција има цел да се придржува кон каталогот составен од ЕУ, додека, пак, до 15 јули...

АКТУЕЛНО

СЗО повика да се зголеми производство на „Дексаметазон“

Светската здравствена организација (СЗО) повика да се зголеми производството на Дексаметазон, откако британските научници објавија дека тој стероид значително ја намалува смртноста кај...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.