8 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Тие се најопасна група – познато е кој најлесно го шири корона вирусот

Според едно од најновите истражувања објавено на вебстраната на Светскиот економски форум, треба да се свесни за тоа дека постои голем број на луѓе...

Убаво – стојат до министерот и со знаковниот јазик прават 6.000 глуви и наглуви лица да се информираат за коронавирусот

Секојдневните важни информации за опасностите и за справувањето со корона вирусот редовно доаѓаат и до околу 6.000 глуви и наглуви лица во Македонија. Сето...

Венко Филипче го демантира Христијан Мицкоски: Не треба да се шират лаги, која му е целта на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ?

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека државата...

Мицкоски одби да одговори од која друга сестринска партија обезбедил помош?

Од Словенија обезбедивме 100.000 маски и 100.000 ракавици помош, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето на „Само интервју“ на Канал 5 телевизија,...

Мисајловски: Слушнавме денес како Заев си договара пресуди, обвиненија, си договарал да биде деспот во оваа држава

Денеска имавме убава можност да бидеме тука во Ѓорче Петров да разговараме со граѓаните да продолжиме со нашиот проект, нашиот концепт, а тоа е „Обнова на Македонија“.

Разговараме за она што ние го нудиме во новата програма, дел од проектите да ги спомнеме, но и секако се разбира да разговараме со граѓаните и да ги слушнеме нивните маки, нивните критики но и нивните очекувања за наредниот период.

ВМРО-ДПМНЕ е македонска партија и ние тоа гордо го кажуваме, ние не сме како Зоран Заев и неговата партија да се срамиме да кажеме дека сме македонска партија.

Во ВМРО-ДПМНЕ вратата е отворена за сите. Ние ќе се избориме за македонскиот интерес, ние ќе се бориме за македонштината. Ние сме ВМРО-ДПМНЕ, ние сме брендот за проекти, ние сме брендот за економија, ние сме оние што ќе ја донесеме обновата на Македонија.

Затоа овие средби ни даваат енергија, ни даваат стимул да продолжиме по нашиот пат. Она е тој патот со граѓаните заедно да успееме на 12-ти април да победиме сите заеднички и почне навистина обнова на Македонија.

Можевме денеска да слушнеме како Зоран Заев си договара пресуди, си договара обвиненија, си договарал да биде деспот во оваа држава.

Насекаде да договара свои потреби само со една цел за да он да биде деспотот во Македонија и да направи хаос во општеството.

Граѓаните тоа не смеат да го дозволат, затоа како што сите велат вистината мора да излезе, вистината веќе секој граѓанин ја знае. Затоа ние од тука од Ѓорче Петров може слободно да кажеме и да го повикаме македонскиот народ да ја даде поддршката на ВМРО-ДПМНЕ за да започне обнова на Македонија. Бидејќи македонскиот народ тоа го очекува и тоа му треба.

Latest Posts

Тие се најопасна група – познато е кој најлесно го шири корона вирусот

Според едно од најновите истражувања објавено на вебстраната на Светскиот економски форум, треба да се свесни за тоа дека постои голем број на луѓе...

Убаво – стојат до министерот и со знаковниот јазик прават 6.000 глуви и наглуви лица да се информираат за коронавирусот

Секојдневните важни информации за опасностите и за справувањето со корона вирусот редовно доаѓаат и до околу 6.000 глуви и наглуви лица во Македонија. Сето...

Венко Филипче го демантира Христијан Мицкоски: Не треба да се шират лаги, која му е целта на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ?

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека државата...

Мицкоски одби да одговори од која друга сестринска партија обезбедил помош?

Од Словенија обезбедивме 100.000 маски и 100.000 ракавици помош, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето на „Само интервју“ на Канал 5 телевизија,...

АКТУЕЛНО

Тие се најопасна група – познато е кој најлесно го шири корона вирусот

Според едно од најновите истражувања објавено на вебстраната на Светскиот економски форум, треба да се свесни за тоа дека постои голем број на луѓе...

Убаво – стојат до министерот и со знаковниот јазик прават 6.000 глуви и наглуви лица да се информираат за коронавирусот

Секојдневните важни информации за опасностите и за справувањето со корона вирусот редовно доаѓаат и до околу 6.000 глуви и наглуви лица во Македонија. Сето...

Венко Филипче го демантира Христијан Мицкоски: Не треба да се шират лаги, која му е целта на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ?

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека државата...

Порака на Македонка од Италија: Бесчувствителни станавме како луѓе и ние сме од крв и месо – потребни сме си едни на други во...

Многу наши Македонци во моментиве се наоѓаат во Италија која е една од најпогодените земји од вирусот со кој се бори целиот свет. На социјалните...

Нема крај на лудориите кај нас: За време на полициски час – краде пари од кафемат, камерата снимила се (ВИДЕО)

Луѓето во домашен карантин како да почнаа да збудалуваат или барем да прават некои необични работи. Нема ден во државата да нема некој нов...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.