21 C
Skopje

Мисајловски: Во Република Македонија мора да завладее правото и правдината и државата да почне да чекори напред

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

Победнички Дексион е мотивиран повеќе од било кога. Населението нетрпеливо ги очекува изборите и денот кога Зоран Заев ќе биде испратен во историјата. Велат дека вакво лошо владеење не е запаметено и дека не смее да се дозволи веќе вакви луѓе да ја водат државата.

Мора да дојде крајот на криминалот, корупцијата и уцените.

Во Република Македонија мора да завладее правото и правдината и државата да почне да чекори напред. Уште само неколку денови остануваат до моментот кога македонскиот народ ќе му пресуди на СДСМ и Зоран Заев.

Обновата пристигнува!

Победничко Ѓорче одбира обнова!

Победнички Дексион е мотивиран повеќе од било кога. Населението нетрпеливо ги очекува изборите и денот кога Зоран Заев…

Gepostet von Vlado Misajlovski am Montag, 6. Juli 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Делчевските пожарникари безбедно симнаа маче од кров

Успешно заврши интервенцијата на Територијалната противпожарна единица од Делчево која денес симна маченце кое два дена било качено на кров и неможело да се...

Заев со порака до Ахмети: Треба да се има бројки за премиер

По конститутивната седница во македонското собрание свое обраќање до јавноста имаше претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој на денешната пресконференција рече дека ќе ги...
- Advertisement -