fbpx
-8 C
Skopje

Мислевте дека iPhone, Samsung и Huawei се незаменливи: Ова е телефонот на иднината (Видео)

АКТУЕЛНО

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

СДСМ: Штип ќе биде во сигурни раце

Штип ќе добие градоначалник со полн легитимитет на целосно безбедни избори за здравјето на граѓаните и за сите учесници во изборниот процес. Штип...

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Сметате дека најновите телефони на Huawei, iPhone и Samsung поседуваат се? Овој „луд“ паметен телефон, поседува три екрани, два процесори, четири камери и цена од 2.800 долари.

Имено, телефонот е производство на популарната компанија „Turning Robotics Industry“ дефинитивно го привлекува вашето внимание. Компанијата сега веќе го променила своето име во „Turning Space Industry“, па многумина се прашуваат од каде врската на оваа компанија со паметните телефони.

Одговорот лежи во нивниот концепт на паметен телефон наречен “HubblePhone”, а јасна е асоцијацијата со вселенскиот телескоп „Hubble“.

“Turing HubblePhone” има преклопувачки дизајн и тело кое практично е цел екран. Телото на телефонот има главна платформа со 11.81-инчен 4K екран кој се простира од предната до задната кривина преку шарки во кои се наоѓа “мамутска” камера од 60 мегапксели со оптички зум од 15X.

“Горното ниво” поседува два поединечни HD екрани на предната и задната страна, со три камери од 12 мегапиксели.

Телефонот ќе работи на “Snapdragon 855” процесор со 8 GB RAM, a ќе поседува 256 GB простор за складирање. Практично, тоа во основа се два ултра моќни паметни телефони поврзани со подвижна шарка. Двете платформи ќе имаат и свои посебни батерии од 2800 mAh и 3300 mAh.

Апликацијата која користи најнова технологија ќе може да ја скенира вашата појава и потоа во форма на 3D објект да ја пренесе во физичкото опкружување на примателот. Oвој неверојатен паметен телефон има исто така неверојатна цена од 2.749 долари, a во продажба ќе се најде пред јуни 2020 година.

Иднината пристигна и се нарекува “HubblePhone”.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Повреда при раѓање му ја парализирала раката на малиот Михаил, за лекувањето потребни 15.000 евра

Повреда при раѓањето на третото дете им го промени текот на животот. Семејството Ристоски од Тетово речиси две години во потрага на лек за...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Мицкоски најавува блокaда на Скопје: Колку е паметно да се одржуваат протестит за време на пандемија?

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протести со движење на колони возила низ улиците на 11 градови во државата против, како што велат од партијата, криминалот, корупцијата,...

Поради неговата сопруга била напишана песната „Македонско девојче“: ТАЖНА ВЕСТ – почиna зетот на пејачката Виолета Томовска

Зоран Росоманов, зетот на македонската фолк-легенда Виолета Томовска почина од последици на ковид-19. За сопругата на Зоран, Невенка, е испеана легендарната песна „Македонско девојче“....

Зад себе има два неуспешни брака: Колку тежи познатиот актер од Истанбулската невеста

Како што ви е веќе познато Оскан Дениз го глуми Фарук од хит серијата Истанбулската невеста. Оскан е роден во Анкара на 19ти Мај...
- Advertisement -