fbpx
3 C
Skopje

Мислите дека е невозможно: Како да направите правосмукалка со пластично шише? (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Многу нешта од куќата за кои сметаме дека се непотребни, веднаш ги фрламе во ѓубре.

Всушност, од тие нешта може да направиме многу работи и да заштедиме пари.

Така со пластично шише од 2 литра може да направиме правосмукалка.

Освен тоа, ви треба цевка од машина за перење алишта, од дезодоранс и мал електричен мотор.

Погледнете на видеото одоздола како со помош на сето ова може да направите правосмукалка и како таа функционира.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -