fbpx
1 C
Skopje

Мистериозен млад човек ја разбранува јавноста: Среде литургија го извади мобилниот – што се обидуваше да направи (фото)

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

За време на целата литургија, погреб и церемонија одржана во чест и во името на патријархот Иринеј, граѓаните на Србија имаа можностда видат мало, црно, непознато момче.

Покрај големиот број граѓани и свештенства кои беа денес во Храмот Свети Сава, каде беше погребан патријархот Иринеј, посебно внимание привлече и еден млад човек, кој исто така е дел од свештенството.

Имено, со оглед на епидемиолошката состојба во Србија, граѓаните на Србија можеа да го следат преносот на погребот на патријархот Иринеј преку малите ТВ-екрани, со цел да се потисне ширењето на вирусот и да се спречи негово понатамошно ширење.

Кога го привлече вниманието на целата земја, како и на сите луѓе присутни во Храмот, се појавија информации во форма на информации за тоа кој всушност бил младиот човек. Како што се дознава, станува збор за ѓаконот на митрополитот Иларион Алфејев, кој е и претседател на Одделот за надворешни црковни односи на Руската православна црква.

Но, ниту тоа не беше крај, социјалните мрежи не престануваат да пишуваат за овој млад човек и неговата постапка. Имено,, се појави фотографија на која се гледа еден млад човек во Храмот, среде литургија за починатиот патријарх Иринеј, како се обидува да направи селфи со својот мобилен телефон.

Цела Србија, регионот, но и земјите во светот денеска во тага го следеа погребот на 45-от српски патријарх Иринеј во храмот Свети Сава во Белград.

За овој потег беше обвинет од медиумите ,а сега треба да почекаме за објаснување на оваа фотографија.

Дали младиот човек се обидел да го фати последното „селфи“ со покојниот патријарх или дали се обидел да сними некој друг момент од погребот на патријархот на СПЦ Иринеј, останува мистерија.

За овој потег беше обвинет од медиумите ,а сега треба да почекаме за објаснување на оваа фотографија.

Дали младиот човек се обидел да го фати последното „селфи“ со покојниот патријарх или дали се обидел да сними некој друг момент од погребот на патријархот на СПЦ Иринеј, останува мистерија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...

Зeмјотрес во Aлбанија, почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

Земјотрес со јачина од 3,1 степен, се случи попладнево во Албанија. Земјотресот се случил во 14:08 часот по локално време, а бил почувствуван и...

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...

ХОРОСКОП Љубов: ќе бидете одвоени од партнерот

ЉУБОВ: Ќе бидете одвоени од партнерот, но тој многу ќе ви недостасува. Ова ќе биде краток период. ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА:...

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...
- Advertisement -