fbpx
16 C
Skopje

Митко Јанчев присутен на вечерашната трибина на СДСМ во Кавадарци: Спасовски го поздрави градоначалникот од ВМРО-ДПМНЕ?

АКТУЕЛНО

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев беше гостин на вечерашната трибина на владејачката СДСМ во неговиот град. На трибината со наслов „На прав пат“ Јанчев седеше во првиот ред, пишува Фокус.

Во Домот на на културата ,,Иван Мазов Климе” се обратија потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, членот на ЦО на СДСМ, Трајан Димковски и заменик премиер за економски прашања Кочо Анѓушев.

Спасовски го поздрави Јанчев и рече дека се надева дека граѓаните ќе го следат неговиот пример и ќе се приклучат на „вистинскиот пат“, ако не повеќе, да ги слушнат нивните ставови и мислења.

Извор: Фокус

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -