fbpx
-4 C
Skopje

Митко Јанчев: Сега Груевски да го вратат пет години назад тој со задоволство ќе го потпише Преспанскиот договор

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Преспанскиот договор немаме избор дали треба да го прифатиме или не. Мојот личен став е дека требаше за домашна употреба да си биде Република Македонија, за надворешна употреба вие што повеќе прифаќате ФИРОМ или Република Северна Македонија, вели Митко Јанчев на интервјуто со Васко Ефтов во емисијата „Во Центар“.

Се дружиме како градоначалник и премиер. Сите комуникации со Заев се во интерес на граѓаните на општина Кавадарци.

Ако излегле 715 илјади луѓе на референдум, тоа е 75 % од вкупната маса на гласачи а на секои избори излегуваат да кажеме во просек по милион гласачи тогаш кој е губитник на тој референдумски ден, ако не ВМРО-ДПМНЕ, вели Митко Јанчев на прашањето на Васко ЕФтов за тоа кој е победник или губитник на референдумскиот ден.

Сега Груевски да го вратиш назад пет години тој ќе го потпише овој договор со задоволство, додава Јанчев.

Ако од вкупната излезеност на референдумот 52 % беа против тогаш ќе завршевме голема работа како партија и тука ние ќе можевме да помогнеме во договорот со Грција.

Овде се додава и новинарот Васко Ефтов кој вели дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски нема никаков став по однос на државните прашања.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...
- Advertisement -