fbpx
2 C
Skopje

Митровски: СДСМ кандидира градоначалник за Бутел, кој живее во Центар

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

„СДС не престанува да ги понижува граѓаните. СДС кандидира градоначалник за Бутел, кој живее во Центар.

Скандалозно е во Бутел да се кандидира градоначалник кој воопшто не живее во Бутел.

СДС мора да им одговори на Бутелчани како човек кој не живее во Бутел ќе одговори на нивните проблеми и потреби.

Бутел не е во приоритетите на СДС. Единствено што ја интересираат СДС се бизнис интересите и окупирање на општинската власт. Тие јавно се фалат дека договориле партиски бизниси и дека на тој начин планираат да владеат со општината

Ова е уште едно срамно и неодговорно однесување на СДС.

На Бутел му треба градоначалник кој ги знае нивните потреби и кој ќе понуди реално решение за нивните проблеми.

Бутел и Бутелчани нема да го дозволат ова несериозно однесување на СДС и на 15-ти октомври ќе ги казнат!“, изјави Дејан Митровски, ВМРО-ДПМНЕ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Три хороскопсkи знаци кои од 30 јануари до 20 февруари ги очекуваат предизвици

Веќе во првиот месец од 2021-та година се соочуваме со ретрограден Меркур кога од моќниот Меркур можеме да очекуваме предизвици на полето на комуникацијата,...

Испливaa тајни снимkи од болницата: Ова е голем сkандал, лекари со хармоника и оро кај луѓето со Kовид-19 во Хрватска

Медиумите во Хрватска објавија за сkандалозна видео снимkа во најголемата kовид болница во Хрватска Дури луѓето маka мачат некој си прави голема забава во koвид...

Професорkа сум по математика и се до ова утро имав совршен брак

Професорка сум по математика и се до ова утро имав совршен брак Професорка сум по математика, имам 44 години и се до утрово имав совршен...

Снимkата на ТиkТок собра над 5 милиони прегледи: Бабичката измеша ментол бомбони и Кока кола

Една баба се снимала како прави експеримент со Кока кола и ментол бомбони на Тик Ток, велејќи им на гледачите дека мора да види...

Алеkсандар Вучиќ оди чеkор напред: Најавува нешто што не постои во многу држави (фото)

Српскиот претседател Александар Вучиќ објави дека ќе се обидат да направат фабрика за вакцини во Србија. Како што се наведува во неговата објава на Инстаграм,...
- Advertisement -