fbpx
1 C
Skopje

Мицкоски: Ако сум член и поддржувач на СДСМ не би се чувствувал убаво кога би слушнал дека Теута Арифи е најдобар кандидат во Тетово

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски на својот колега од СДСМ, Александар Кирацовски во денешната дебата на телевизијата Канал 5 му порача дека доколку тој би бил поддржувач на СДСМ не би се чувствувал убаво кога би слушнал дека Теута Арифи е најдобар кандидат за Тетово.

Ова уследи откако Кирацовски рече дека СДСМ не номинирала свој кандидат во Гостивар и Тетово зашто во партијата немало подобар кандидат од оние на нивните коалициони партнери.

-Искрено кажано, навистина не би се чувствувал пријатно да сум поддржувач и член на Социјал-демократскиот сојуз кога ја слушам оваа изјава на господинот Кирацовски дека Невзат Бејта е најдобар кандидат во Гостивар, или Теута Арифи е во Тетово. Нема да се чувствувам убаво, навистина, истакна Мицкоски.

Посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ја заклучи коалицијата во пресрет на локалните избори кои ќе се одржат на 15 октомври, но потенцираше дека партијата е отворена и за други партии.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Германија воведе нови построги правила за влез

За земјите со особено голем број инфекции, меѓу кои е и нашата, или со опасни мутации – од недела важат построги правила за влез...

Несекојдневна сообракајka во Скопје: Велпсипедист преазил пешаk, па избегал

Во текот на вчерашниот ден во 14: 10 часот во Скопје на улица „50-та Дивизија“ велосипед управуван од засега непознато лице кое го напуштило...

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...

Зeмјотрес во Aлбанија, почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

Земјотрес со јачина од 3,1 степен, се случи попладнево во Албанија. Земјотресот се случил во 14:08 часот по локално време, а бил почувствуван и...

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...
- Advertisement -