fbpx
10.8 C
Skopje

Мицкоски и Орбан му беа на гости на Јанша во Цеље

АКТУЕЛНО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера присуствуван на изборната конвенција на Словенечката демократска партија на Јанес Јанша во Цеље, каде има и свое обраќање, пишува Плусинфо.

Покрај Мицкоски, гости бие и унгарскиот премиер Виктор Орбан и лидерот на Европската Народна Партија во Европскиот Парламент, Манфред Вебер.

Во своето обраќање Мицкоски пред присутните истакна дека настанот на кој се обраќа е предвесник на промените кои ќе се случат во пријателска Словенија и регионот.

повеќе тука

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -