fbpx
4 C
Skopje

Мицкоски: Љубчо Георгиевски не е во таборот на Зоран Заев и тој се уште е почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ

АКТУЕЛНО

Заев: Со Д-р Сашко Николов Штип останува во сигурни раце

Со Д-р Сашко Николов Штип останува во сигурни раце. Од срцето на мекедонскиот исток ве повикувам, на 13 декември излезете, гласајте, заокружете го бројот...

Заев од Штип: Поддршка до 20 илјади евра на млади земјоделци за поттикнување на земјоделското производство

Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа и заменик директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во...

Шилегов: Мементо парк за дислокација на спомениците

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска на прес конференција истакна дека неговиот став кон „Скопје 2014“ е непроменет, како и дека му се...

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Во гостувањето на 1ТВ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на прашањето на новинарот Чомовски дали Љубчо Георгиевски е се уште почесен претседател на партијата, лидерот на најголемата опозициска партија Мицкоски одговори вака:

Да, мислам дека е. Не би се сложил со тоа дека Љубчо Георгиевски е во таборот на Зоран Заев. Напротив. Тој беше само времено во таа група која се залагаше за прашањето за референдумскиот процес. Она што мене ми е познато а е поврзано со последниот изборен циклус, каде што господинот Геориевски остави на неговите поддржувачи да дадат поддршка по свое убедување на последните локални избори. Така што можам да кажам дека неговата последна јавна политичка позиција е дека остава на неговите поддржувачи по своја волја кому да ја дадат својата поддршка, така што не би се согласил со вашата констатција дека тој е против нас.

Во однос на реформаторите, тој вели дека не се исклучени од ВМРО-ДПМНЕ, напротив со нив имал редовна комуникација, со други не така честа комуникација, а дека во политиката нема вечни пријатели, ниту пак вечни непријатели.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Со Д-р Сашко Николов Штип останува во сигурни раце

Со Д-р Сашко Николов Штип останува во сигурни раце. Од срцето на мекедонскиот исток ве повикувам, на 13 декември излезете, гласајте, заокружете го бројот...

Загубивме уште еден доктор: ТАЖНА ВЕСТ – нека почива во мир

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на Фејсбук информира дека уште еден доктор го загубил животот како последица Ковид-19. Уште една жртва доктор. Нека почива...

Пристигнува нов коронавирус: Драматично предупредување на научничката која го откри Ковид-19

Кинеската научничка Си Џенгли од Институтот за вирологија во Вухан, предупреди дека во области на југот и југоистокот на Кина, популацијата на лилјаци носат...

КОНЕЧНО Заев се огласи за потегот на Бранко Црвенковски: Ќе имаме избори во април, секој може да даде свои понуди

Не му се лутам на Црвенковски за реакцијата, напротив тој треба да биде активен, рече премиерот Зоран Заев во гостување на радио емисијата „Стадион“...

Заев од Штип: Поддршка до 20 илјади евра на млади земјоделци за поттикнување на земјоделското производство

Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа и заменик директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во...
- Advertisement -