fbpx
16 C
Skopje

Мицкоски нуди професионално решение за МВР: Неговото име ќе го соопштиме по средбата во владата

АКТУЕЛНО

Министерот за внатрешни работи од ВМРО-ДПМНЕ во техничката влада е професионално решение, но неговото име ќе се знае по средбата во владата, изјавија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски по конуслтациите со лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

Го запознавме раководството на ДУИ со нашиот предлог за министер за внатрешни работи во техничката влада. Очекува ваква успешна средба и со премиерот во заминување. Името на нашиот кандидат ќе го соопштиме после средбата со Заев”, изјави Мицкоски.

Одговарајќи на новинарско прашање тој кусо кажа дека се работи за професионално решение и дека неговата партија постапува согласно законот, што значи консултација со двете најголеми политички партии.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -