fbpx
8 C
Skopje

Мицкоски: Од грешките во минатото учевме, тие нема да се повторат и одиме напред

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера гостуваше во отвореното студио на 1 ТВ каде поентираше неколку работи поврзани со ВМРО-ДПМНЕ, власта, идните планови на партијата, како и бегството на Груевски.

Во продолжение прочитајте ги најважните поенти од гостувањето на Мицкоски:

Претседателот на најголемата опозициска партија во Македонија, ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето вчерашно гостување во отвореното студио на ТВ 1 тој истакна дека опозицијата созрева, извлекува поука од грешките во минатото и нема да ги повтори. Тој посочи дека гласачите процениле дека има нешто погрешно во политиките на ВМРО-ДПМНЕ и решиле тоа да го казнат, но сега опозицијата е спремна да понуди решение за реалните проблеми на граѓаните на Македонија.

-Многу пати сум кажал, еве ќе го повторам и во вашата емисија. Граѓаните на Република Македонија имале сигурно добра причина, зошто гласале против ВМРО-ДПМНЕ , најпрвин на предвремените парламентарни избори во 2016-та година иако ВМРО-ДПМНЕ освои најголем број на пратеници и гласови, но и на локалните избори во 2017-та година. Кога им дадоа доверба малтене акламативна на градоначалниците на СДСМ. Сигурно имале добра причина. Сигурно нешто процениле дека нешто не е добро во политиките на ВМРО-ДПМНЕ и одлучиле да го казнат и ние тоа го почитуваме. Од тоа извлековме поука, пораснавме и ВМРО-ДПМНЕ денеска е зрела да понуди решение за реалните проблеми на граѓаните во оваа држава. Ние никогаш нема да си дозволиме повторно ќе ви кажам дека воздухот во Скопје и ширум Македонија е загаден зошто постои режим или ваква власт каква што имаме сега. Само да се смени режимот или оваа власт ние ќе донесеме алпски воздух. Тоа нема да го направиме, затоа што тоа не може да се случи. Но дека имаме методологија и начин како да го подобриме квалитетот на живот на граѓаните. Да имаме, рече Мицкоски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Звучи како виц, но не е: Маж испешачил 400 километри за да ја разбистри главата по кавгата со жена му

Мажот бил запрен од полицијата рано во понеделникот во близина на Фано во централна Италија. Тој беше уморен и премрзнат, изјави полицаецот Антонио Скванци. Тој на...

Најново: Кафеаните, кафулињата, трговските центри ќе затвораат во 17 часот – соседна Србија со најнови мерки

Српската Влада денеска треба да усвои нови мерки за спречување на ширењето на Ковид-19, предложени од Кризниот штаб. Една од мерките ќе биде угостителските...

ТАЖНА ВЕСТ од Скопје: Пријавено безживотно тело на Бит Пазар на момче кое имало само 27 години

На 01.12.2020 во 05.25 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар бил пронајден починат М.Ш.(27) од Скопје. Од страна на лекар од Итна...

Панталони исечени како танга: Карлеуша во многу провокативно издание (Фото)

Кога надворешната температура е само 5 степени српската пејачка Јелена Kарлеуша е во секси стајлинг, панталони исечени како танга, халтери, долна облека исто како...

Штотуку објави: Јоци распали по Апасиев – мизеријо, како не ти е срам?

Истите лекари и сестри, на кои #факфејс Апасиев и Крмов, им блокираат со вмровци работа на Собрание и носење Буџет, со 3.000 амандмани,...
- Advertisement -