fbpx
-3 C
Skopje

Мицкоски пред новинари од 5 национални телевизии: На референдумот на одредени места се гласаше на 2,4 секунди, па зарем тоа е можно?

АКТУЕЛНО

Екс премиерот Љубчо Георгиевски: Заев радикално влегол во зближување со Бугарија и за тоа треба да се награди македонската влада со почеток на преговорите...

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 изјави дека во Бугарија секој става акцент на нешто повеќе. „Таму има големо негативно...

Љубчо Георгиевски: Бугарите немаат чувство за тоа што се случува кај нас, ветото е одземање на перспективата не само на Македонците

Љубчо Георгиевски вечерва во „Клик Плус“ ја коментираше изјвата на Али Ахмети дека „Албанците треба да застанат рамо до рамо со Македонците“ за спорот...

Јоци: Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази

Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази - ,,едно општество за сите". Се...

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва гостува на Македонската Радио Телевизија, каде што одговара на новинарски прашања од новинари од повеќе национални телевизии.

Зборувајќи за бизнис климата и економијата во државата, Мицкоски вели дека ако секоја година има избори, тогаш ќе има проблем. Доколку сега се спојат овие два изборни циклуси, тогаш нема да имаме проблем со економијата, додава тој.

Сакаат да ги украдат изборите. Ние нема да им го дозволиме тоа и ќе победиме. Неколку пати кажав дека имаме докази поднесени до ЈО, зарем поголем доказ има од тоа дека имало гласање на 2,4 секунди на референдумот? Еве, да направиме симулација колку време е потребно за гласачот кога ќе влезе да гласа, до местото на гласачкото место, ќе кажеме дека се потребни 3 минути, еве би се согласил и на 1 минута, но не можам да се правам дека сум глуп и да замижам пред фактот дека имаше гласање на 2,4 секунди. Па не е битен ниту Мицкоски, ниту Заев, битни се процесите во државата. Погрешно расте дрво што е погрешно насадено, рече Мицкоски во гостувањето на МТВ1.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Вакцината против ковид ќе биде задолжителна за сите што сакаат да летаат со авион

Извршниот директор на авиокомпанијата „Квантас“ (Qantas), Алан Џојс, изјавил дека луѓето кои ќе сакаат да летаат со нивната компанија, ќе мора да докажат дека...

Joванka не беше единствената љубов на Тито: Еве во кој бил заљубен маршалот

Во Социјалистичка Федеративна Република Југославија денеска се славело Ден на младоста и роденденот на претседателот Јосип Броз Тито. За политичките потези на поранешниот лидер...

Банките ќе ги исплаќаат пензиите од 26 ноември

На денешната седница Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец ноември 2020 година и го задолжи Фондот на пензиското...

100 илјади долари за еден биткоин? Инвеститорите очекуваат златна треска

Биткоинот да расте пет пати годишно и да достигне 100 000 американски долари? Звучи скоро скандалозно, но ова е реална прогноза на некои големи...

Why is Switzerland the best country in the world?

What makes Switzerland such a good country? They are rich Depending on whose estimates you trust, Switzerland ranks eighth or ninth in the world when...
- Advertisement -