fbpx
3 C
Skopje

Мицкоски: Проекцијата е дека ќе освоиме околу половина милион гласови, Силјановска Давкова е идниот претседател на Македонија

АКТУЕЛНО

Заев: Со Д-р Сашко Николов Штип останува во сигурни раце

Со Д-р Сашко Николов Штип останува во сигурни раце. Од срцето на мекедонскиот исток ве повикувам, на 13 декември излезете, гласајте, заокружете го бројот...

Заев од Штип: Поддршка до 20 илјади евра на млади земјоделци за поттикнување на земјоделското производство

Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа и заменик директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во...

Шилегов: Мементо парк за дислокација на спомениците

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска на прес конференција истакна дека неговиот став кон „Скопје 2014“ е непроменет, како и дека му се...

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Гордана Силјановска Давкова имаше цврсти ставови кои беа во паралела со ставовите на ВМРО-ДПМНЕ. Ние ја поддржавме Силјановска Давкова и таа е идниот претседател на Македонија, очекувам поддршка од сите граѓани кои сакаат да го пратиме Заевизмот во историјата. За прашањето за евентуален бојкот, Мицкоски рече дека очекува масовна поддршка, а веднаш по поразот на претседателските избори СДСМ ќе морале да распишат предвремени парламентарни избори.

Јас сум убеден дека најмалку консензуален кандидат е оној ќе биде кандидиран туку е кандидат поддржан од две партии за да намали поразот кој ќе се случи на следните претседателски избори. Јас сум убеден дека кога би излегле со еден кандидат, ќе изгубат и ДУИ и СДСМ. Проекција е дека ќе освоиме околу половина милион гласови, Силјановска Давкова е идниот претседател на Македонија. Јас повеќе се плашам од бојкот од СДСМ и ДУИ кога ќе ги видат резултатите од првиот круг. Ако ме прашувате дали за претседателските избори ако се случат истите настани како на референдум, односно ако имаме гласачи побрзи од спринтер на 100 метри, и дали тоа можеме да го толерираме, тогаш ќе ви кажам дека тоа нема да го толерираме.

Тоа што се случи на референдумот, не смееме да имаме гласачи кои ќе гласаат на 2 секунди бидејќи тоа не е можно, рече Христијан Мицкоски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Со Д-р Сашко Николов Штип останува во сигурни раце

Со Д-р Сашко Николов Штип останува во сигурни раце. Од срцето на мекедонскиот исток ве повикувам, на 13 декември излезете, гласајте, заокружете го бројот...

Загубивме уште еден доктор: ТАЖНА ВЕСТ – нека почива во мир

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на Фејсбук информира дека уште еден доктор го загубил животот како последица Ковид-19. Уште една жртва доктор. Нека почива...

Пристигнува нов коронавирус: Драматично предупредување на научничката која го откри Ковид-19

Кинеската научничка Си Џенгли од Институтот за вирологија во Вухан, предупреди дека во области на југот и југоистокот на Кина, популацијата на лилјаци носат...

КОНЕЧНО Заев се огласи за потегот на Бранко Црвенковски: Ќе имаме избори во април, секој може да даде свои понуди

Не му се лутам на Црвенковски за реакцијата, напротив тој треба да биде активен, рече премиерот Зоран Заев во гостување на радио емисијата „Стадион“...

Заев од Штип: Поддршка до 20 илјади евра на млади земјоделци за поттикнување на земјоделското производство

Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа и заменик директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во...
- Advertisement -