fbpx
6 C
Skopje

Мицкоски: Зборувавме со Заев, го чекам за час време да го потврдиме името на врвниот професионалец кој ќе треба да го предводи МВР

АКТУЕЛНО

Станува збор за човек нов во политика, врвен професионалец, човек со исклучително богата кариера и ќе биде додадена вредност за безбедноста. Му го доставив предлогот на премиерот Заев, тој рече дека очекува час ипол по средбата да го потврдат името на човекот кој треба да го предводи МВР.

Ова во изјава за медиумите го истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по средбата кај премиерот Заев во однос на прашањето за предлогот кој ВМРО-ДПМНЕ треба да го достави за прв човек на министерството за внатрешни работи.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -