5.9 C
Skopje

Млад пејач од позната група најден без никакви знаци на живот во неговата бања

АКТУЕЛНО

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

Бочварски: Даваме енергија и придонес во насока на подобрување на конекцијата со Бугарија

Во контекст на проблемот со Бугарија, сметам дека во делот на инфраструктурата треба ние да развиваме што е можно посилни и појасни врски помеѓу...

Немања Јанковиќ беше пејач на популарниот панк бенд “Цигла ин Д Вугла” и член на Атлетскиот клуб “Сава” од Нов Белград.

Покрај неговата голема љубов кон музиката, Немања беше одличен атлетичар – тркач, а како што наведуваат пријателите на неговиот Фејсбук профил, тој бил пронајден мртов во бањата.

-Беше најбрзиот тркач во клубот, АК Сава – Нови Београд, 1.20h, полумаратон, а потоа беше повреден и не трчаше 19 месеци. Пред неколку дена се врати на атлетската патека и тоа беше многу емотивен момент за него, бидејќи многу сакаше да трча. Ја доби својаата црвена маичка која се добива со категоријата полуелита, но за жал тогаш се повреди, па никогаш немаше можност да ја носи на трка, напиша еден пријател на неговииот Фејсбук профил.

Ми беше задоволство да ја делам со тебе стазата, беше голем тркач!” – напишал на својот Фејсбук еден негов колега и пријател.

Членовите на групата Гоблини се простија од Немања.

“Брате, почивај во мир”, пишува заедно со објавената фотографија на Немања.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Богојески за бугарската министерка за надворешни: Жалам што госпоѓата Захариева се наоѓа во состојба на тешко психичко пореметување

Премиерот на Македонија, Зоран Заев во денешна изјава за медиумите говореше за можна средба со премиерот на Бугарија, Бојко Борисов и проблемите кои се...

Д-р Сашко Николов: ќе останам доктор за сите граѓани и покрај мојата функција

Кандидатот за градоначалник на општина Штип, Д-р Сашко Николов истакна дека и покрај тоа што започнавме со изборната кампања за предвремените локални избори во...

Мистериозен млад човек ја разбранува јавноста: Среде литургија го извади мобилниот – што се обидуваше да направи (фото)

За време на целата литургија, погреб и церемонија одржана во чест и во името на патријархот Иринеј, граѓаните на Србија имаа можностда видат мало,...

Со вградување на плин се оштетува моторот на aвтомобилот?

Со цел да се намалат средствата кои ги даваме за користење на автомобилот, често кај нас граѓаните се одлучуваат за вградување на плин во...

СРУШЕНИ ЦРНИ РЕКОРДИ: Нови 5.067 лица се новозаразени, 38 пациенти почиnaa, се поголем број пациенти на респиратори во Србија (Фото)

Во последните 24 часа во соседна Србија се тестирани над 15.000 граѓани од кои дури 5.067 лица се позитивни на Ковид-19. Нажалост почиnале дури...
- Advertisement -