fbpx
-2 C
Skopje

Младоженец со велосипед сакал да стигне на својата свадба, но полицијата го ставила во карантин

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Младоженец во Индија патувал повеќе од 800 километри на велосипед за да стигне на венчавката во родниот град, но е ставен во карантин пред да каже „да“.

Полицијата го запрела пред да пристигне на неговата дестинација, по што го сместила во карантин.

Сону Кумар Кухан (24) изјави за Си-Ен-Ен дека требал да се ожени на 15 април во неговиот роден град во Утар Прадеш.

Карантинските мерки го затекле во градот Пенџаб, каде работи во фабрика на илјада километри оддалечен од местото на венчавката. По долго размислување и разговор со пријателите, Сону и неговите тројца другари решиле да тргнат на патување од речиси илјада километри возејќи велосипед.

По една недела возење, само два дена пред свадбата и на 150 километри од дестинацијата, Сону и неговите пријатели биле запрени од полицијата. Властите не им дозволиле да го продолжат патувањето и сите четворица мажи биле ставени во карантин, каде ќе останат 14 дена.

Индија воведе карантински мерки кои ќе бидат во сила до 3-ти мај.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Го вртеше моторчето, па кравите го нападнаа: Лудa снимка која ќе ве насмее

Во продолжение видеа што ќе ве насмеат На социјалните мрежи постојано можеме да најдеме видеа со забавна и интересна содржина која ќе не насмее. Ние...

Ново Тикток видео: На наплатната рампа Скопје – Гостивар вади легитимација и минува без проблем (Видео)

Објавувањето на Тикток видеа од ваков тип во последно време е актуелно во нашата држава, па оттука се поставува прашањето - што конкретно ќе...

Ова е 26 земјотрес во три дена: Вечерва нов земјотрес во Хрватска

Граѓаните на Хрватска во страв Нов земјотрес со јачина од 4,1 степен според Рихтеровата скала денеска околу 13 часот ја погоди областа на Петриња. Ова е...

ДВE ТEШKИ СООБРАKAJЌИ и 8 повредени: Причината е снегот

Во последната состојба за временската прогноза е упатено посебна напомена до возачите да бидат крајно внимателни Патничко моторно возило „фолксфаген голф“ со тетовски регистарски ознаки,...

НАЈНОВA прогноза: Патиштата се лизгави, возачите да бидат крајно внимателни

Вести за временската прогноза и состојбата на патиштата Поларниот бран во Македонија пристигна уште во текот на вечерните часови од вчерашниот ден кога поголем дел...
- Advertisement -