fbpx
10 C
Skopje

Мојот сопруг е 8 години помлад од дедо ми – исповед која го изненади светот

АКТУЕЛНО

24 годишната Дијена Дејвисон, студентка на политички науки, се омажи за Џон Ферем, член на собранието на Конзервативната партија од Хал во Англија, кој е 35 години постар од неа.

Дијена, која ја нарекуваат и Ди, дошла од Шефилд во Хал, да студира политички науки, а брзо се зачленила во Конзервативната партија, каде го запознала 59 годишниот Џон.

-Луѓето главно прашуваат „каде беше цел мој живот“, но Ди се родила јас тек кога бев во третата четвртина од мојот живот, кажал заљубениот Џон и раскажал како почнале да се забавуваат.

-Ја прашав да одиме на кафе, но четири месеци не ми одговори, па ја прашав пак, раскажува тој. Но Ди дошла на стручна пракса во Парламентот, а Џон отишол да ја посети.

Кога се вратиле во Хал, романсата процветала.

Се вереле во 2015 година. Џон ја запросил пред својата стара куќа во Беркшир.

-Ја прашав и порано, но кажа дека морам тоа да го направам на прав начин, раскажува тој.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -