fbpx
18 C
Skopje

Можно ли е да се случи ваков скандал и Израел да не го организира изборот за песна на Евровизија догодина

АКТУЕЛНО

Битиќи: Нема да се дозволат свадби. Немам храброст да одам против препораките на комисијата

Откако неколку дена угостителите кои организираат свадби, ноќните клубови и музичари протестираат поради забраната за работа, вицепреммиерот за еркономски прашања Фатмир Битиќи кажа дека...

Спасовски: Во ваква ситуација нормално беше секој да е гневен

Во моментот Сашо Мијалков е на издржување на мерката домашен притвор во неговиот дом. Тој овие денови не ја напуштил државата и цело време...

Сите мислеа дека побегнал а Мијалков се појави: Вели се изолирал поради температура

Сашо Мијалков е во Македонија. Се извини на целата македонска јавност затоа што сите го барале, а тој бил изолиран заради висока температура. Тој замина...

Тв21 открива со кого бил последен пат Мијалков пред да стане недостапен за МВР

Ивица Коневски, еден од предводниците на иницијативата за вонреден конгрес во ВМРО-ДПМНЕ е последниот човек со кој се сретнал Сашо Мијалков пред да стане...

Главниот град на Австрија би можело да биде домаќин на Евросонг догодина, иако Израел победи на годинашниот Избор за песна на Евровизија, шпекулираат австриските медиуми.

Веднаш по победата на Нета со песната „Toy“ имаше противење Израел да биде домаќин на шоуто од безбедносни причини.

Уште тогаш се спомнуваше Австрија, чиј претставник Цесар Сампсон го освои третото место, а според гласовите на жирито првото, како можна замена за Израел.

Можно е Виена да биде домаќин на Евровизија догодина, имајќи предвид дека израелската државна телевизија КАН побара пари од државата за организација на Евросонг, но министерот за финансии одби да стави средства на располагање.

Израел мора да уплати кауција од 12 милиони евра на швајцарска сметка како гаранција дека ја прифаќа организацијата на Евровизија.

Рокот за уплата истекува утре, 14 август и ако тие пари не се најдат на сметката, ќе се бара друга земја што ќе го организира изборот, а Австрија, која беше домаќин пред две години, е подготвена повторно да ја преземе таа улога.

КАН сега се обрати и до израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху со молба државата да обезбеди пари за организација на Евровизија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи: Нема да се дозволат свадби. Немам храброст да одам против препораките на комисијата

Откако неколку дена угостителите кои организираат свадби, ноќните клубови и музичари протестираат поради забраната за работа, вицепреммиерот за еркономски прашања Фатмир Битиќи кажа дека...

Спасовски: Во ваква ситуација нормално беше секој да е гневен

Во моментот Сашо Мијалков е на издржување на мерката домашен притвор во неговиот дом. Тој овие денови не ја напуштил државата и цело време...

Фуфо: Во коцката губиш свои пари, туѓи пари, па губиш образ, доверба, а на крај го губиш најважното, односно семејството

Љупчо Николовски – Фуфо во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 раскажа за своето минато поврзано со коцкањето ио лихварството. На прашање за тоа колкави...

Сите мислеа дека побегнал а Мијалков се појави: Вели се изолирал поради температура

Сашо Мијалков е во Македонија. Се извини на целата македонска јавност затоа што сите го барале, а тој бил изолиран заради висока температура. Тој замина...

Еве KAKO MИЈАЛKOВ ја надмудрил полицијата: Телефонот бил дома, а тој патувал во непознат правец

Поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков не бил во неговиот дом на Водно кога полицијата вчера попладне пристигнала за да му врачи решение...
- Advertisement -