fbpx
4 C
Skopje

МПЗ „Тврдокорни“ со демант – Ние сме капислата која ќе го запали јадрото на МАКЕДОНШТИНАТА заспана!

АКТУЕЛНО

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Новоформираното Македонско патриотско здружение „Тврдокорни“ со демант околу сомнежите за тоа од кого и зошто се формирани, откако претходно професорот Новковски во изјава за „Поглед.мк“ вели дека најверојатно истите се формирани од групации блиски до актуелното раководство на ВМРО-ДПМНЕ.

„Не барајте во нас партија! Не не премерувајте на чива страна натеженуваме. Натежнуваме исклучиво кон нашата Македонија. Не примаме туѓи пари и било каква помош! Од свој џеб печатиме симболи, патуваме и правиме средби со браќата. Еланот кој го има во овој народ не мотивира ова да продолжиме да го правиме. Секоја клетка од телото на оваа земја болува. Од неморал, корупција, кодоши и изроди на родот наш. Но ние ја гледаме светлана страна во оваа приказна. Веруваме во нашиот народ. Ние сме капислата која ќе го запали јадрото на македонштината заспана и она што ќе го поврзе нашиот крвоток. Во минатото нашите браќа менувале нација, дел смениле вера, дел загубиле верба и клекнале. Но она што остана да живее во денешна Македонија е она нескршливото кое не успеал никој да го скрши. Ние сме тие кои мора да ја воздигнеме својата земја. Време е за крај и за нов почеток. Ние ќе ја поведеме нашата младешка, македонска револуција! Тоа им го должиме на нашите предци, нашите деца и идни поколенија! Време е сите да видат, како се сака Македонија! МАКЕДОНЕЦ ЗА МАКЕДОНЕЦ, БРАТ ЗА БРАТ!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...
- Advertisement -