fbpx
-1 C
Skopje

МПЗ „Тврдокорни“ – Со ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ е завршено!

АКТУЕЛНО

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

Спасовски се огласи за ТиkТоk: Aпелирам за внимателно користење на социјалните мрежи

Апелирам за внимателно користење на социјалните мрежи. МВР од страна на Интерпол доби информација дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“ во Русија...

Новоформираното Македонско патриотско здружение „Тврдокорни“ денес преку соопштение ги нападнаа и криткуваат партиите од македонскиот политички блок, за како што велат, преговори кои според нив значат пречкртување на државата на Македонците.

Од таму додаваат дека македонските политички партии со влегувањето во преговори за прифаќање на платформата на албанските политички партии, започнале трговија за власт, ставајќи ги на маса најсуштинските македонски суверинитетски вредности кои за македонскиот народ би значеле катастрофални последици.

„Со партиите ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ е ЗАВРШЕНО. Нивниот и онака низок морал стана чиста нула. Никакви лаги не ги спасуваат, тие се морална нула! Не е важно колку Груевски и Заев сега ја имаат формалната политичка моќ нивните политички неморални дела станаа толку длабоки што не постои начин тие да имаат иднина како почитувани субјекти. Она кое е во колективната свест не можи да се покрие и да се запри да не ги осуди соодветно на делата.
Сега е јасно дека немаат граница во несовесната деструктивност. И двете партиски раководства го употребуваат народот како топовско месо за тие да се спасат од одговорноста за личните противправни и/или предавнички дела“, се вели во соопштението на МПЗ „Тврдокорни“

Во соопштението до јавноста од „Тврдокорни“ го повикуваат народот, на партиите ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ да гледаат како нивни егзекутори, да истапат од нив и да ги отфрлат, во спротивно меѓупартиските поделби ќе траат, како што велат самите тие, ќе допринесат до уништување на македонската држава.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нов Зеланд се тресе како вејка на ветрот: Трет силен земјотрес. Издадено предупредување за цунами

Трет силен земјотрес го погоди Нов Зеланд за само неколку часа. Магнитудата овој пат беше 8,1 степен, што е најсилна од трите земјотреси. Можни се...

Доктор Николов го повика Филипче на ТВ Дуел: Министре излезете со мене на дебата наместо да се самофалите

Претседателот на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Николов, го повикува министерот за здаравство, Венко Филипче, на дебата на која би дискутирале за актуелните...

Ако не сакате да одите во теретана, а да изгледате згодни, ова е решение за вас (Видео)

Дечкото одлучил дека не му се исплати да оди во теретана кога Алиекспрес има достава до дома, пишуваат нашите колеги од Мотика.мк во description...

Стојан за Нимет: Е тоа е соживот, ниту го знам ниту го познавам, но ме контактираше на фб за да ми помогне

Некои гестови и постапки заслужуваат јавна благодарност. Денес во Скопје брзајќи да стигнам на работен состанок ја изгубив возачката дозвола. Еден час подоцна добив...

Дали сте знаеле дека во македонската азбука има две зборчиња? Погледнете!

Македонската азбука ја учиме уште во предучилишна возраст, а потоа истата ја користиме целиот живот. Но, ретко кој забележал дека во нашата азбука се кријат...
- Advertisement -